zzzzz

Dokážete si představit, že by jste ode dneška byli vegetariáni?

Že by jste už nikdy nesnědli ani kousíček masa. Vydrželi by jste to? Nebo jste ti, kteří si život bez masa neumí představit? 🙂

Nejlepší odpověď
briketka10

ano, můj přítel byl vegetarián a já
vařila bezmasá jídla běžně, ono se
dá perfektně nahradit :)
teď taky moc masa nejím jen občas
už jsem si zvykla..

Další odpovědi
annas

Představit si to dokážu,, ale kdyby to bylo nutné ze zdravotních důvodů, zvykla bych si..

Je pravda, že maso omezuji, ale jen pro vegetariánství to nestačí. Nejím určité druhy ovoce a zeleniny, které opravdu nemůžu, třeba pomeranče.

Mám krevní skupinu A, tj. nejstarší skupina = agrarian neboli pěstitel. Takže této skupině nejlépe prospívá vegetariánská strava. Lidé s touto skupinou byli prvními vegetariány, co zaseli, to snědli. „Maso“ se nepěstuje, takže by je neměli jíst. Vyřadit maso je ideální stav, jenže málokomu je nejíst se podaří.

Ale řídím se zásadou, všeho s mírou., z každého druhu něco. Nekombinuji ovoce a zeleninu v jednom pokrmu. Nemůžu rovněž bílou mouku.

suaeda

Nejsem vysloveně masožravec, který bez masa nemůže být. Ale občas si dobrý kousek dám. Pokud by to bylo nutné ze zdravotních důvodů tak bych si asi zvykl. Ale nemusím, tak si rád dopřeji vepřovou pečeni, nebo něco z hovězího. Jediné druhy masa, kterým se vyhýbám a nechutnají mi, je kuřecí a sladkovodní ryby.

Irisa

Dokážu, klidně bych to vydržela :)

pusinka50

Jak píše annas, mám také krevní skupinu A a doktorka mi řekla, že bych správně měla být vegetariánka. Nejím žádné uzeniny, žádné klobásy ani salámy, po šunce mě pálí žáha, takže tu jsem také vyškrtla ze svého jídelníčku. Jím poměrně zdravě. Snažím se vyhnout baleným potravinám s glutamány. Jím převážně kuřecí prsa, jen občas si dopřeji libovou krkovičku. Ale nedovedu si představit, že bych maso nejedla vůbec. Jednou denně ho prostě mám s přílohou. A asi by se mi vůbec nechtělo hledat na netu vegetariánská jídla. Samozřejmě jsou výjimky, kdy si třeba upeču zelné placky, to mám bezmasé dny. Ale napořád? To ne.....

anonym

Ne – můj nejoblíbenější moučník je svíčková…
😉
Klidně budu jíst špek a zakusovat jej šunkou – ale že bych si maso nedal, si představit neumím.

VendettaCZ

Ano- dokážu si sebe představit jako vegetariána ,ale ne jako vegana..:)

Lorrien

Vegetariánkou jsem již rok a půl, rozhodla jsem se ze dne na den a ne vždy to bylo jednoduché. :) Třeba mé oblíbené marshmallows už nemůžu jíst :(

Drap

Ani se to nechci představovat. Nevidím žádný rozumný důvod, proč bych to měl dělat

school12

Nevím…to se těžko odpovídá. Ale asi ne…mám ráda maso, ale nesmí být žilnaté a ani nedobré. ;)

Danča84

Ne, nedokážu si představit že bych ještě včera maso jedla. Vegetkou jsem přes půlku života, rozhodla jsem se také ze dne na den (na Silvestra poslední chlebíček se salámem, od Nového roku nic) a jsem spokojená. Ale tedy, maso jsem neměla ráda nikdy, takže pro mě to byla spíš úleva a „dobrý důvod“ proč mě naši nemají do jeho konzumace nutit:-)))

plchajda.

ono to není tak zlí já sem vegetarián a dá se žít úplně vpohodě jsem na to pyšná nemůžu za to že někteří jste prostě tyrani a okusujete maso prasat ze zatku

O32

Člověk je odjakživa všežravec. Maso vás nejvíce zasytí nevidím důvod nejíst maso,
tráví se nejdéle ze všech potravin. Jestli je těhotná žena vegetariánka tak od pana doktora dostane radu aby začala jíst maso jinak se její plod nevyvíjí a je malý neduživý někdy i způsobuje smrt plodu. Maso je základ všech potravin jistě zakusovat k tomu veškerou zeleninu. A všeho z mírou. Vegerianství není zdravé a normální pro život zdravého člověka z vyším íQ. Vegerianství je nemoc
a hloupost moderní doby.