postcd

Neexistuje nějaký český portál, kde je možné vyhledávat bezplatně všemi věd. studiemi v ČR nebo přeloženými do češtiny?

vím že je tu google, ale neexistuje nějaký český portál, kde je možné vyhledávat bezplatně všemi věd. studiemi v ČR nebo přeloženými do češtiny jako na google? mohlo by to být docela poučné

Odpovědi
Pepa25

Začal bych tím, že „vědeckých studií přeložených do češtiny“ asi moc nebude – kdo a proč by je překládal? Vědci pracují s původními zdroji, vydanými v renomovaných časopisech, v dnešní době většinou anglicky …
Ve zdroji je odkaz na databáze plných textů různých časopisů přístupných v Národní knihovně vzdáleným přístupem všem registrovaným uživatelům – je toho opravdu požehnaně …

Zdroj: http://www.nkp­.cz/katalogy-a-db/licencovane-db/prehled-lic-zdroju