Ve filmu Specialista zabudoval Stallone trhavinu do šálku s kávou propojenou z podšálkem. Šla by dát bomba i do knihy?

Jako, že přišel někomu dárek v luxusním obalu. „A hle kniha!“ Ozve se hlas plný nadšení. Otevře se přední strana knihy a BUM BÁC?

Pouze teoretická otázka. Prosím z důvodu bezpečnosti neposílat přímé návody na tvorbu bomb děkuji.

Z dětství si pamatuji pouze takovéty petardy na provázku, které bouchly, když se přetrhnul a tak byla zábava to narafičit za kliku dveří z druhé strany k nějakému pevnějšímu předmětu poblíž.

Nejlepší odpověď
led

Nie je to len výmysel filmárov, ale výbušniny boli zabudované v rôznych obaloch. V médiách nájdete veľa rôznych informácií k tejto téme.
Podrobnejšie informácie hľadajte na špecializovaných stránkach, alebo rozšírte rady oficiálnych pyrotechnikov.

Další odpovědi
Dochy

Ano, nevidím problém v tom umístit výbušninu prakticky do čehokoli. Ale nemám praxi ani jako pyrotechnik, ani jako terorista 😉

Kelt

Princip odpálení bomby spočívá v iniciaci a je jen technickou otázkou, zda je to přestřižením provázku, přemístěním šálku z podšálku, vyšší teplotou, dotykem, jinými paprsky (fotočlánek), otevřením balíčku. Určitě se dá vymyslet mnoho způsobů a detektivka, nebo film snesou všechno. Ale zda je všechno možné i ve skutečnosti, to nevím. Myslím, zda vymýšlet složitý systém odpalovacího zařízení je výhodný ekonomicky a pod.