bolak

Ve filmu Dobrá zpráva byla scénka, kdy ona bývalýmu komoušovi a donašečovi uvařila kafe do kterýho mu dala projímadlo…

… a její manžel když se to dozvěděl, tak jí řekl: „Ty seš normální Lucrezia Borgia“, co to přesně znamená? Vona vynalezla kafe s projímacími účinky, nebo jakej má to jméno význam v tomhle smyslu, v týhle daný situaci?

Nejlepší odpověď
anonym

Jmenovaná byla proslulá středověká travička (od slova o/trávit, nikoli tráva) z neméně proslulé rodiny, která vybudovala a udržovala svou politickou moc zákulisním pletichařením, vydíráním a vraždami.
😉
Smysl to má asi takový – ty´s totiž neuvedl – že Holubová těch lusků přes doporučené dávkování dala „hrstičku, dvě, tři…“
😁

Další odpovědi
marci1

Už za jejího života kolovaly o ní ty nejhorší zvěsti. Byla považována za travičku. Že trávila vínem, nebo i jedem v prstenu. Ale zatímco její nechvalná pověst přetrvala dodnes, mnozí badatelé si kladou otázku, jsou-li historky o Lucrezii skutečností nebo výmyslem.
V této scéně byla dávka projímadla velmi vysoká, takže ji přirovnává k Lucrezii přirovnává. 🙂
http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/101589796­44-legendy/208382541­370008-lucrezia-borgia-krasna-travicka/