Vaří manželky, přítelkyně toužící po fungující rodině aspoň večeři i v Neděli?

Nejlepší odpověď
iceT

Jsem baba i přítelkyně,a bylo by pro mě ostudné chlapovi nedát najíst,neuvařit teplé jídlo;on hlad a chlap je smrtící kombinace a já se už setkala s názorem,že žena vařit nemusí umět,že by měla mít i jiné kvality než jen tuto schopnost,ale proto jsem přece vařit naučila,no ne?
Doplňuji:
No pokud se žena válí doma na prdeli,tak by snad takovou maličkost jako je teplé jídlo mohla zvládnout;pokud to nebude menu o šesti chodech s předkrmem a dezertem…tak se to nějak neočekává,že žena bude jenom vařit,ale taky se neočekává,že se chlap bude stravovat po hospodách-jednak to leze do peněz,jednak pak ženu doma nepotřebuje.Možná je to už zastaralý názor,ale já svojemu chlapovi ráda uvařím.

Další odpovědi
zzzzz

Já také vařím, a snad i dobře. Je pravda, že když mám moc práce, tak se mi vařit nechce, ale den bez teplého jídla si neumím představit. Někdy to z časových důvodů uvařím den dopředu a k obědu to jen ohřeji.

Už se těším na pečení cukroví 🙂

anonym

Záleží – samozřejmě, na zažitém modelu rodiny – ale jedno teplé jídlo denně považuju za naprosto běžné.
Aspoň já tak vařím – pravda, vařím rád a nejsu baba…
😉

Hamon

Jedním z mých kritérií pro výběr přítelkyň je schopnost a ochota vařit a péct. Poslední dobou je ale čím dál těžší takovou najít.

Snad to jako odpověď postačí :)
Doplňuji:
Elis Pokorná: chlapi umí vařit skvěle, ale obvykle jen jedno jídlo (které ale vypilují skoro k dokonalosti). Jedno jídlo se rychle přejí. A ruku na srdce, i feministky musí uznat, že ženské v globálu vaří líp.

ivzez

Kdepak. Rozumná žena navaří v pátek na celý víkend,
aby víkend mohla využít k jiným aktivitám.

Funkčnost rodiny nestojí na tom, jestli vaří žena!

Drap

U nás se vaří každý den, většinou dvě teplá jídla

kavac

Vařit by měli oba. Jak žena tak muž. Více asi vaří ženy, ale není na škodu když občas ji vystřídá její partner. Navíc, když žena onemocní tak kdo uvaří dětem.

anonym

Nikdy jsem netrval na tom, aby byla v neděli teplá večeře.Stačilo, že vaří někdy v týdnu (přece nechci uvazovat ženskou stále u sporáku…vaří když má ona chuť na teplou večeři) a pak sobotní a nedělní obědy.A pokud od těchto obědů zbyly zbytky, kdo chtěl, tak si to ohřál k večeři a nebo se to dojídá v týdnu ohřáté k večeři.

Elis Pokorná

Nevím, proč se od ženy očekává, že bude vařit jen ona.

anonym

Vařila jsem pro svou rodinu celý život a problémy s tím nebyly. Čím jsem ale starší, tím víc vnímám jako správné dělení se o všechny činnosti v domácnosrti. Zřejmě to bude asi častěji o tom, že tíha domácnosti zůstává na ženě-matce a muž se stará o zajištění rodiny. Jenže s tím zajišťováním rodiny to dnes už bývá obráceně. Takže mám za to, že i muž by se měl starat o „teplo domova“ a také by občas mohl přijít s návrhem, že něco dobrého uvaří on. Říká se, že láska prochází žaludkem. Cožpoak my ženy máme ten žaludek méně citlivý na starostlivost a láskyplnou péči než muži? Tak to pánové není. Pokud si nás chcete udržet, tak si všímejte, jak se staráme my o vás. No a pokud se vám to nelíbí ......

Nuk nuk

Jsem vdaná 7 let a překvapivě celých těch 7 let vařím nejen v neděli. Kromě fungující rodiny je mi důvodem třeba i to, že nehodlám umírat hlady, pokud to není nutné.
Doplňuji:
Samozřejmě, že v dnešní době existují rodiny, kde vaří muž, a nemyslím si, že by to bylo špatně. Záleží to ale na dohodě a nemělo by to znamenat, že se žena pak válí na gauči a nedělá nic jiného.

Lenka H.

Asi jak které, já se těším, až budu moct přítelovi alespoň o víkendu vařit a také se to snažím učit..

Bratr má opačný problém – většina jeho bývalek se předháněla ve vyvařování a víkendových teplých obědech a večeřích, což nesnáší. Raději zaplatí večeři v restauraci do které jde s holkou která „vypadá jako ženská“ (tím myslí namalovaná, lodičky atd…), než sedět doma u výborné večeře s holkou, která kvůli vaření nestihla ani sundat zástěru.

Moc tuhle jeho povrchnost nechápu, ale je mu 32, tak z toho už předpokládám nevyroste. A asi není takový sám.