vandalismus na hřbitovech

u nás na vesnici během dvou let vandalové poničili už třikrát hroby,policie je bezradna,dokud pachatele nechytí při činu nemají koho stíhat,všichni víme že hrob není zrovna lavná záležitost,ale taky takový čin ubližuje pozústalím,chtěla bych se zeptat většina zdejších občanú by ráda,kdyby na našem hřbitově byly kamery,dokonce chtějí uspořádat veřejnou sbírku protože je to drahé,ale náš starosta stím nesouhlasí,možná i proto že jeden z vandalů je asi jeho synovec,je možné kamerový systém prosadit i proti jeho souhlasu? předem děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Je to možné, o závažných věcech v obci nerozhoduje starosta, ale obecní zastupiotelstvo a rada . Kontaktujte své zastupitele které jste zvolili. Pokud však to jsou všechno zpřízněnci a kamarádi starosty, tak každá rada drahá. Tady už potom neni jiné řešení, než vyčkat do dalších voleb a zvolit jinak.

Další odpovědi
anonym

Instalování kamerového systému má svá pravidla. Nelze instalaci provést kdekoliv. Než se rozhodnete uspořádat sbírku a do něčeho takového se pustíte, zjistěte si nejdříve, co taková akce vůbec obnáší. Bylo by nesmyslné investovat drahé peníze do vybavení a nakonec zjistit, že Vám tato investice nijak nepomůže.
Nechci Vás strašit, ale byla jsem při jednání na policii, když známý uvažoval o zabezpečovacím zařízení na svůj rodinný statek, který zloději a vandalové s oblibou „navštěvovali“ dvakrát měsíčně. Podle právních předpisů existuje tolik omezení, že známý nakonec od takové možnosti upustil.
Doporučila bych Vám ale něco jiného. Vandalizmus je většinou následnou akcí bujarých a zpravidla podnapilých mladíků. Dá se určitě vysledovat, po jakých „společenských“ událostech v obci vandalové hřbitov navštívili. Pro příští takovou akci bych navrhovala nenápadnou hlídku u hřbitova a ty „veselé“ a zjevně se hodně nudící človíčky bych spráskala jak nezralé žito. Prostě bych jim dala pořádně na pamětnou, aby je pro příště podobné legrácky přešly.