dust8

Vadilo by vám, pokud by vám (svět) všichni lidé četli myšlenky?

Upravuji otázku

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, protože...

To by byla krádež posledního zbytku soukromí. Co si myslím, je čistě jenom moje věc a nahlas to řeknu jen když to uznám za vhodné. Dovedeš si představit i to, že by sám dokázal někomu vlézt do hlavy? To by bylo teda panoptikum!

Další odpovědi
annas

Další odpověď

Už jste se v minulost ptal, zda bychom chtěli umět číst myšlenky, Dnes, aby někdo uměl číst naše.

Jednak by šlo o ztrátu vnitřní svobody, jednak je vše relativní.

Zde na Odpovědích je několik jedinců, kteří jsou přesvědčeni, že umí číst myšlenky.

  1. Vkládají otázky, v nichž vystupují jako zástupci všech lidí, , tedy jako by znali jejich myšlenky.
  2. Občas se zde stane, že někteří uživatelé jsou přesvědčení, samozřejmě nesprávně , že ten či onen jim neskryl, ale smazal otázku, tedy neprávem osočují jiné, i když jde jen o jejich domněnku. Oni přece umí číst myšlenky . Je to způsob manipulace, přesvědčení o vlastní pravdě. .

Tak vznikají předsudky, pravdě odporující názor, který není prokázaný atd. Předsudek je jako nemoc,

„Předsudky jsou jako hřebíky. Čím více se do nich buší, tím více drží.“ — Alexandre Dumas starší
Zdroj: https://citaty­.net/citaty/8098-miroslav-hornicek-predsudky-se-prekonavaji-hur-nez-rozumove-duvody/

Z toho plyne, že čtení myšlenek by bylo nebezpečné, v případě špatných vztahů by myšlenky vytržené z kontextu mohly jiným ublížit. Mnohým chybí vnitřní hlas, tedy svědomí, nebo je neposlouchají, jejich velikášství je přehluší.

Stejně tak i dobrou myšlenku je možné zneužít.

Člověk, jemuž se honí různé myšlenky, by nepředpokládal, že někdo jiný byl je mohl sdělovat jinak, zpravidla se zlými úmysly. Myslíte, že vždy platí čistému vždy čisté?

Takže je dobře, že existuje tajemství, protože se nedá zneužít …

gunmen

Ne, protože...

mé myšlení ani skutky nikomu neubližují. Na druhou stranu chápu, že někteří, kteří to mají opačně to považují za ztrátu svého soukromí respektive to v nich vyvolává obavu zda by v takovém světě obstáli.

led

Další odpověď

Neriskujte poznať moje myšlienky. Ale myšlienka vytrhnutá z kontextu, s vám neznámymi súvislosťami, môže byť často chápaná opačne.

Ale stretávam sa so záhadným javom.
…akoby každý vedel čítať myšlienky toho druhého, aj keď si ich nemyslí.
Aspoň tak to vyznieva nielen zo vzájomných rozhovoroch, ale aj z mnohých článkov, prejavov a diskusií politických predstaviteľov v médiách, kde nás informujú a presvedčujú o ich znalostiach našich myšlienok, že len oni vedia, na rozdiel o nás samých, čo chceme, čo si myslíme, dokonca aj to, čo si nemyslíme.

Kelt

Další odpověď

Tak by se mi líbilo, že bych něco dělal a pak si pomyslel na grilované kuře a hned bych ho měl v ruce a podobně.

Drap

Další odpověď

Kdo to je svět? U někoho by mě to vadlo, u jiného třeba ne. Nelze rozhodnout, když nikdo neví jak by to fungovalo a k čemu by to bylo dobré.

jirka F

Ano, protože...

By to byl zásah do soukromí nicméně v něčem by mně to nevadilo kdyby se to tímto prostřednictvím zjistilo.

da ny

Ne, protože...

Ne.
Myšlení pozitivní. Co na srdci, to na jazyku, někdy s trochou diplomacie.
Pokud si to někdo přečte sám, ušetří mi „práci“, nebo bude potěšen ;)
Pomluvy nepěstuji, lhát neumím, vedení nekritizuji. Pokud si beze slov přečte
dobrý nápad, je na něm, jak to využije, zda zrealizuje :)
S tajnými informacemi, ani ve vědě nepracuji a tedy není co nebezpečného,
nebo vzácného ukrást 😉
Obávám se, že kdyby všichni, všem četli myšlenky,
tak by se z toho většina lidí zbláznila :D

zjentek

Další odpověď

Keplere a kdo by dokázal vlézt druhým do hlavy? Svět? Chjo, kluci já ani jednoho z vás nepochopil.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.