annas

V souvislosti s událostmi v Lybii jsem slyšela název města Leptis Magna,proto by mě zajímalo,jaké jsou jeho dějiny?

Děkuji za případný odkaz.

Nejlepší odpověď
vagra

Leptis Magna je starověké město na pobřeží Středozemního moře.
Město, které leželo v místě přírodního přístavu chráněného ostrovy podél severoafrického pobřeží, prožilo své počátky jako fénická obchodní stanice. V průběhu šestého století před Kristem se dominantní fénickou kolonií stalo Kartágo a postupně ovládlo ostatní fénická uzemí v severní Africe včetně Leptis Magna. Roku 202 př. n. l. Kartágo porazili Římané v druhé punské válce.
Bližší podrobnosti o zajímavých dějinách tohoto města, najdete na zdroji

Zdroj: http://antika­.avonet.cz/ar­ticle.php?ID=2163

Další odpovědi
hanulka11

Leptis Magna (nebo také Lepcis Magna) je starověké město na pobřeží Středozemního moře nedaleko současného města Al Khums v Libyi. Na počátku město sloužilo jako rybářský přístav starým Féničanům, kteří jej založili kolem roku 1000 př.n.l. Později se stalo součástí římské provincie Africa Proconsularis. Leptis je nejvýchodnějším ze tří měst, která dala jméno severoafrickému regionu zvanému Tripolitania.

Leptis Magna bylo spojeno s Římskou říší po více než šest set let od začátku 2. stol. př. n.l. Během této éry bylo postaveno za využití římského stavebního stylu mnoho budov. Tyto budovy byly velmi dobře uchovány díky nánosům písku a město se tak stalo důležitou oblastí archeologických vykopávek už od dvacátých let dvacátého století

dál v odkazu

Zdroj: http://antika­.avonet.cz/ar­ticle.php?ID=2163