Larissa

V Německu jsem stahovala filmy, teď mi hrozí velké pokuty. Co s tím?

Ke konci roku jsem strávila dva týdny v Německu, u příbuzbých, stahovala jsem tam, nevěděla jsem, že se to nesmí (má chyba), první pokuta byla 1000 euo od jedné firmy, řekla jsem si dobře… a zaplatila. Ale teď mi stále chodí další a stejná částka. Za chvíli budu na dně. Prosím, co mám dělat?

A nechte si odpovědi jako zaplatit a poučit se. Za chvíli ze mě bude bezdomovec, tolik pěněz nemám!

Odpovědi
anonym

jediná firma, ktorá vás môže pokutovať (postihovať) za porušenie zákona, je štát.
urobila ste asi chybu (asi preto, lebo nevieme kto je tá firma [poskytovate pripojenia?] hneď pri prvom zaplatení.
skúste sa obrátiť na právnika, asi najlepšie nemeckého, ten pozná domáce pomery.

Za samotné sťahovanie nemôžete byť pokutovaná, ale môžete byť stíhaná za vlastníctvo nelegálneho software alebo napr. detského porna (ale za to asi nie, pokiaľ ho ďalej nedistribuujete).