plebs

V lednu již bude mírná zima či nikoliv?

Soused má na zahradě množství krtinců a má názor do konce ledna bude mírná zima krtek to pozná může na tom něco být nebo je to názor dezoláta.

Nejlepší odpověď
Filip84

Je to nesmysl, při dnešním stavu přírody stará „moudra“ neplatí. Krtci ryjí celou zimu, pod sněhem, nebo bez sněhu.

Zdroj: https://zahrad­karskaporadna­.cz/clanek-29986-co-dela-mirna-zima-se-zahradou-pripravte-se-na-invazi-slimaku

Další odpovědi
schranka

Nejsem jasnovidec ani meteorolog. I kdbych jím byl, tak to stejně nemůžu vědět. Meteorologie je na nic, pokud předpovídá na víc, než 2 dny. A na pranostiky a pověry nedbám. Bxť uznávám, že některé pranostiky v sobě mohou mít jistou lidovou moudrost a přesnost. A krtci ryjí celou zimu, vždy když opadne sníh a trochu se oteplí.
Řídím se rozumem a zkušenostmi. Prozatím vždy platilo, že pravá zima byla obyčejně v lednu a únoru, s tím, že leden je považován za nejchladnější měsíc v roce.

Pepa25

Do konce ledna bude pravděpodobně nadprůměrně teplé počasí.

Zdroj: https://www.chmi­.cz/predpovedi/pred­povedi-pocasi/ceska-republika/dlou­hodoby-vyhled-pocasi

paul1

Díval jsem se na předpovědi na „ventuskách“, vypadá to na mírný leden, ale tyto dlouhodobé předpovědi málokdy vyjdou. No uvidíme. Hlavně, aby byl dostatek vody, či už ze sněhu nebo deště. V létě to bude asi horší.

Pepa25

schranka: „Meteorologie je na nic, pokud předpovídá na víc, než 2 dny.“ Není pravda, jen se zvyšuje nejista, protože se modely rozcházejí.