MonkeyKing

Proč je tak „teplé“ počasí?

Proč je na zimu tak teplo a např. v Egyptě mají sníh.
Četl jsem, že končí doba ledová a žádné globál. oteplování – co je pravda?

Odpovědi
Drap

Co je pravda a co ne, ukáže teprve čas. Některá zima je mírná, některá s velkými výkyvy. Tak už to v přírodě zkrátka chodí a ovlivňuje to celá řada faktorů. Celkový roční teplotní průměr většinou nijak podstatně nevybočuje z dlouhodobého průměru. Myslím, že i v této zimě, přijde podstatně chladnější období.

badisko

vybersi …nekdo rika globalni oteplovani …nekdo ze zacina doba ledova …ty ze doba ledova konci je v tom chaos ..a nikde se nedoctes pravdy ..nebot kazdy ma tu svou a jedinou …me osobne to ani v nejmencim netrapi dramaticke vykyvy teplot zde byly a budou …nektere druhy zvirat mohou zmyzet jine se prispusobi …clovek je nezmar ten se prispusobi urcite .....jak uz predvedl v historii tolikrat ..zadny zivocich neni tak prispusobyvy jako my …zijeme po celem svete telplo neteplo zima nezima prezivame …
Malo lidi si uvedomuje ze planeta sama o sobe si zije svym zivotem...... koukame se na takzvane pohromy ..rikame si ze pred 50 lety to takove nebyvalo …ale byvalo jen se o tom mene mluvilo dnes v dobe internetu to mame jen vic na ocich …

dnb

Už jsem zde kdysi psal, že do Evropy nyní proudí teplý jihozápadní atlantické proudění. Do Egypta se tehda propadnul silně prochlazený vzduch ze severu – však na druhý den měli zase teplotu kolem 15°C. Ve střední polovině severních spojených států je nyní teplota kolem –25°C (přes den) a to jsou státy položené ještě více k jihu než je Česko. Mají tam ovšem na stékání prochlazeného vzduchu s polárních oblastí zkrátka lepší podmínky. To samé platí v oblasti východní Asie. Evropa má štěstí na teplo a buďme rádi, nebýt Golfského proudu, tak jsme v pr… (-20 až –40°C) a to by moc příjemné nebylo. Však neboj, on se ten studený vzduch sem dostane, chce to ale čas, na prochlazení severovýchodu Evropy (Leden, Únor)
-McM-

Krakis

Protože je Ježíšek čtyřprocentní… 🙂