Avatar uživatele
df

V kolika letech si dítě začne uvědomovat, že je dnes, včera a zítra?

Kdy přestává žit pouze tady a teď? To je možná další otázka, ke které je asi jiná odpověď, než odpověď k otázce nahoře

Upravil/a: df

Zajímavá 0 před 32 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Pojmy včera, dnes a zítra si děti osvojují až kolem pátého roku.
https://www.no­vadida.cz/porad­na-skolni-zralost/poradna-vnimani-casu/
🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Pokud se probudím po noční, tak vím, že je dnes. A často zjistím, že jsem včera snědl to, co jsem měl na zítřek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Filip84

Pokud se dobře pamatuju, bylo mi kolem dvou let. Jako už jsem relativně dlouho chodil, když jsem se učil chodit, tak jsem věděl, že je něco jako den, něco jako noc, a že v noci musím spát, i když se mi nechce. 😅 Ale že, jako, ráno je jinej den? To mi bylo u řiti! 😂 Vlastně? Je mi to u řiti i dneska! 🤣

Jako kojenci mi to bylo srdečně u řiti, jestli je den, noc, válka, komunismus, nebo něco jiného! 😃

Jak to mají jiní nevím, neznám nikoho jiného, kdo by se na to pamatoval.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

V druhé polovině třetího roku života, tedy někdy okolo tří a půl roku, dítě začíná rozlišovat časové pojmy jako dnes, včera a zítra. Pojem „dnes“ je pro něj nejjednodušší, jelikož se týká bezprostřední přítomnosti, kterou si je nejlépe schopné uvědomovat. „Včera“ a „zítra“ jsou pro něj složitější, protože se týkají minulosti a budoucnosti, které si už vyžadují určité abstraktní myšlení a schopnost zapamatovat si události z minulosti nebo představit si budoucí události.

Co se týče otázky týkající se přechodu z prožívání okamžiku „tady a teď“ k abstraktnímu myšlení a uvědomování si času, to je složitější a probíhá postupně během dětství. Odborníci se shodují, že kolem věku pěti let děti začínají lépe chápat pojem času a dokáží si lépe představit události, které se staly v minulosti nebo které se stanou v budoucnosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

marci: Sorry, jako, ale v pěti letech jsem uměl číst a psát. A základní počty. 🤦‍♀️😳

Nový příspěvek