v kolika letech pujdu do duchodu když dělám od 15 let a ted mi je 52 let

Nejlepší odpověď
annas

Na uvedené stránce je kalkulátor důchodu.
Dosadíte narození, počet dětí. Kalkulátor Vám rok odchodu do důchodu vypočítá.

Zdroj: http://www.fi­nance.cz/ducho­dy-a-penze/financni-kalkulacky/ducho­dovy-vek/

Další odpovědi
panenka

Zde v odkaze si můžete vypočítat kdy pudete do důchodu.

Zdroj: http://newold­.blbne.cz/6310-kdy-pujdu-do-duchodu.html

vagra

Všichni odpovídající mají pravdu.Je tady ovšem ještě jeden činitel,který váš odchod do důchodu může ovlivnit.
Naši páni zákonodárci se rozhodnou posunout hranici odchodu do důchodu a všechny ty kalkulačky jsou nám k ničemu.
Uvažuje se o tom.

Miroslavst

Bohužel se budete muset podívat na internetové stránky s výpočtem sám-sama, jelikož z vaší strany v otázce chybí jeden a to podstatný údaj. Jste muž nebo žena? Kolik máte dětí?

Greneia

Důchodový věk

je počet roků a měsíců (naše stáří), od kdy máme nárok na starobní důchod. Je to jeden ze dvou ukazatelů našeho nároku na důchod (druhý je doba pojištění).

Věková kalkulačka

Věk, odkdy máme nárok na důchod, nám spočítá věková kalkulačka ze stránek MPSV.

Všichni muži, ženy s jedním nebo žádným dítětem

Máme-li dostatečnou dobu pojištění a narodili jsme se

v roce 1953 nebo dříve, můžeme odejít do důchodu v 63 letech (ženy dříve, podle starých pravidel)
v letech 1954 až 1964, stáří, ve kterém budeme moci odejít do starobního důchodu, se postupně prodlužuje až na 65 let
v roce 1965 nebo později, budeme moci jít do důchodu až v 65 letech
Při kratší době pojištění se nám nárok na důchod odsouvá na později.

Ženy s dvěma nebo více dětmi

Máme-li dostatečnou dobu pojištění a narodili jsme se

v roce 1956 nebo dříve, můžeme odejít do důchodu podle starých pravidel
v roce 1957 nebo později, stáří, ve kterém budeme moci odejít do starobního důchodu, se postupně prodlužuje na 62 až 64 let, podle počtu dětí.
Nemáme-li dostatečnou dobu pojištění, nárok na důchod se nám odsouvá na později.

Atd. viz odkaz

Zdroj: www.duchody-duchodci.cz/ducho­dovy-vek.php

člověk

P:S.
potřebná doba pojištění pro vás bude pravděpodobně 34 let,počítá se to od 18.ti,studium a děti se započítavají

vecernice

Jestli to takhle půjde dál,tak nikdy.