V jakém věku je vhodné učit dítě usínat samotné?

Právě jsme našemu ročnímu dítku dokončili dětský pokojíček, ale ono nevypadá, že by tam chtělo samo spinkat. Cítím se jako krkavčí matka, která odkládá své dítě. Jaký na to máte názor?

Nejlepší odpověď
TSkure

nejsem sice tak dokonalý,ale po čtyřech dětech bych zkusil postupně.Odpoledním spánkem a postupně ho učit do pokojíčku.U nás to fungovalo.Záleží také na tom ,jak je pokojíček daleko.

Další odpovědi
anetadela1

Svojí první dceru jsem dala samostatně do svého pokojíčku od 1,5 roku, ale vyžadovala mě než usne, protože do té doby jsme bydleli v 1+1 a tak byla zvyklá, že neusíná sama. Ve 2 letech jsem jí oznámila, že už u ní být nemůžu, protože bude mít sourozence a bude potřeba být u něj. Týden byla hysterická, pak přestala. Druhou dceru jsem „vystrnadila“ z ložnice už ve třech měsících. S první dcerou to bylo dost vyčerpávající a tak jsem se toho teď chtěla vyvarovat.

Nemyslím, že byste byla krkavčí matka.
Myslím, že naopak je spokojenější právě ta druhá dcera, která je zvyklá už od malinka na svůj klid.

Nuk nuk

Podle nejnovějších názorů je to nejvhodnější kolem druhého roku. Ovšem osobně si myslím, že to hodně záleží i na samotném dítěti. Pokud Vám už spí bez probouzení samo celou noc, můžete se o to pokusit už teď. také záleží, jak daleko je pokojíček od Vaší ložnice, aby se v pokojíčku cítilo dost bezpečně.

kazisvět

Podle zkušeností z mého okolí, po jednom roce už velká část dětí je schopna spát sama. Na druhou stranu, naší dceru jsme naučili spát ve svém pokoji až po čtvrtých narozeninách. Hlavní problém byl v tom, že jsme nebyli důslední a jakékoliv vyjádření nesouhlasu (nejčastěji brečení) nás donutilo ji vzít do naší ložnice.

Džanička

Syna jsem dávala samotného spát ve dvou letech,dřív se nedařilo,vezme si auto a hraní ho uspí.Řeknu mu srozumytelně,že teď půjde spinkat,že zhasnu světlo a že nechám přivřené dveře,syn chodil do obýváku asi týden,a pak mi začal sám říkat pá pá.Dceři je rok a už jí dávám spinkat do pokojíčku s bráškou,zatím teda řádí,ale synovi to vůbec nevadí.Také máme v pokojíčku na světle svítící hvězdy,pomáháto

martin1234

je to o tobe a diteti to male si dokaze ric o dost veci jen to pochopit ja sam mam dve 8a9let