dudu

V jakém světě žijeme?

•V příštích 10 dnech se 112 tisíc lidí v USA, Evropě a Japonsku dožije 65 let, tedy zhruba důchodového věku.
•V Japonsku se v posledních třech letech vždy prodalo více plenek pro dospělé než pro děti.
•97 ze 100 dětí se v současnosti rodí v rozvojových zemích.
•V příštích 40 letech světu dojde ropa ze známých ložisek.
•768 milionů lidí nemá dostatek čisté pitné vody a zhruba 2,5 miliardy lidí žije v nedostatečných hygienických podmínkách.
•1,6 miliardy lidí trpí nadváhou a 900 milionů lidí podvýživou.
•56 % světové ekonomiky je aktuálně podporováno oficiální politikou nulových úrokových sazeb.
•Za uplynulých 15 let se ceny prémiových nemovitostí v Londýně zečtyřnásobily. Úroky v Británii jsou nejnižší za 300 let.
•Každých 10 vteřin se americký národní dluh zvyšuje o 322 tisíc USD.
•V roce 2015 americká vláda utratí 3,77 bilionu USD (více než celý HDP Německa), zatímco 50 milionů Američanů žije v chudobě.
•Počet vládních regulací v USA vzrostl z 834 949 v roce 1997 na 1 040 940 v roce 2012.
•Za 2 tisíce let rozvoje moderní civilizace tržní kapitalizace společnosti Dr. Pepper Snapple převyšuje HDP Egypta.
•Za posledních 10 let se počet průmyslových robotů zvýšil o 72 %, pracovních míst ve výrobě je v USA za tu dobu o 16 % méně.
•Za devět minut se stanete dolarovými milionáři, pokud dostanete 5 amerických centů za každý dotaz do vyhledávače Google.
•V roce 2023 bude průměrný notebook schopen výkonu lidského mozku, o 25 let později výkonu mozků všech lidí na světě zároveň.
Zdroj: ivesticniweb.cz

Nejlepší odpověď
fcoop

V takovém,jaký jsme si udělali.

Dalo by se parafrázovat tvrzení:„Každý národ má takovou vládu,jakou si zaslouží“.

Tvoje – v podstatě pochmurná bilance – není dost pochmurná,jde to klidně vidět daleko,daleko hůř.
Anebo o třídu optimističtěji – záleží na úhlu pohledu,co je pozorovatel schopen spatřit, a co chce vlastně vidět.
A tak dál.
Jedno je jisté – lepší už to nebude.
Doplňuji:
A po Minsku (11.2.2015) nám možná! ten starý svět bude připadat nádherný.

Další odpovědi
redy

Zajímavé čtení. A – zatím žijeme 🙂

ten který je

Žijeme v nejpodivnější době historie lidstva,kdy je snad záměrem či hloupostí politiků spáchat hromadnou sebedestrukci.

ratava

Můžete to vidět i v lepších číslech, třeba- je-li na světě něco okolo 7 miliard lidí, znamená to něco okolo 7 miliard úsměvů, vlídných slov, vzpomínek, setkání, odpuštění, úspěchů, snů a nadějí…

Ten svět je takový, jaký jsme dovolili, aby byl… to opravdu nemůžeme „hodit“ na ty druhé… a nadále bude takový, jaký dovolíme, aby byl… a asi ani ti starší se nemůžou zříct své zodpovědnosti onou oblíbenou větou:„Nám už je to jedno, už to nějak doklepeme, ale ti mladí, ti budou mít moc práce…“.

Ve vašich číslech je, že 768 milionů lidí nemá dostatek pitné vody… myslím, že se nebudu hodně mýlit, když budu tvrdit, že stejné, ne-li větší množství lidí nechává během čištění zubů téct onu pitnou vodu jen tak zbůhdarma z kohoutku… při čištění 2× za den… maličkost, která když se spočte…

:o)

Trochu jiný pohled najdete i zde:
https://krasnez­pravy.wordpres­s.com/category/z-domova/

a něco i zde:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=3oD-nNYS32k

marci1

Svět není úplně ideální, cítíme, že nás stále něco a někdo omezuje. Nemůžeme si dělat, co chceme, řídíme se cizími pravidly. Potraviny, voda a půda, čili základní a zcela přirozené věci, patří korporacím, nikoli lidem. Jen velmi málo věcí můžeme ovlivnit, světu vládnou peníze a moc. V jiném světě žít nemůžeme, tak se musíme alespoň snažit prožít jej co nejlépe, hlavně co se týká našeho duševního života. Jsme tu jen na „chvíli“. 🙂

jjj123456789

V jakémsvětě žijeme? Kdybych byl optimista, napsal bych, že v nejlepším možném. Kdybych byl pesimista, bál bych se, že je to pravda.

Nevíteto?

V reálném.

anonym

Já naně kašlu a až budu velký,tak vstoupím do odbojů.

lota

Tuším, že se tomu říká Třetí průmyslová revoluce…

Agneta

ratava >>> ►„nechává během čištění zubů téct onu pitnou vodu jen tak zbůhdarma z kohoutku… " ===► ===► ===► ►►►dovol, abych se pousmála té značné naivitě (omlouvám se Ti…), vyčtené ze lživých médií:D
U "nás“ ta voda prostě teče, a my jí buď bereme, nebo né. Ale „tam u nich“ na poušti by jí museli čerpat ze země…nebo ve slamu je k dispozici jen špinavá…►►►pro lživá média by tedy bylo korektní co????? (dívat se na potok jak teče, a nebrat z něj ani kapku????):DDD

ratava

…já spíš jen neberu jako samozřejmost, že když „u nás ta voda prostě teče“, můžu s ní plýtvat jak se mi zlíbí…

Agneta

ratava > to youtube video je zase od lživých médií ► a ty já rezolutně odmítám…na konci by mohli ještě tvrdit (jako Jehovisti), že v ráji nebude zlý tygr ubližovat milému beránkovi. Podle nich bychom neměli invazorní faunu(např. v endemických oblastech)vyh­lazovat, že? Každé děcko ví, že krysy v Austrálii vyhubily několik tamních druhů, a takový Nyctereutes procyonoides je právě velkým ohrožením naší malé fauny (je to prostě pěkný zmetek).