V jakém oblečení jít na pohřeb?

Poraďte mi někdo, co si mám obléct na pohřeb - nikdy jsem nebyla a teď umřel manželův strýc..myslím si, že není potřeba abychom šli JÁ v černých šatech a Manžel v obleku..ale nevím.. Prosím prosím za radu..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Trochu z chytrých článků o etiketě:
Na smuteční obřad se oblékáme co nejkonzervativněji podle pravidla – čím blíže k zesnulému, tím tmavší oblek. Muži by měli mít černý oblek bez lesku nebo nápadného vzoru, bílou košili, černou kravatu a černé šněrovací boty. Ostatní muži v obřadní síni či za rakví by měli mít co nejtmavší oblek, bílou košili a tmavou kravatu bez křiklavého vzoru. Ženy musejí mít zakrytá ramena a kolena, šaty by měly být černé. U širší rodiny a přátel stačí tmavé. K černým šatům patří černé punčochy a černé boty, včetně černé kabelky. Vhodné jsou klobouky, které se nesundávají protože jsou součástí jejich smutečního úboru.

Šaty lze samozřejmě nahradit kalhotami a tmavší halenou a nebo přímo kostýmkem.

A ať se na mě -iv- nezlobí, ale jít vlastnímu strýčkovi na pohřeb v džínách je na facku. Pohřeb je posledním rozloučením s blízkým člověkem, tak je potřeba tuto úctu náležitě vyjádřit. A slušně se obléct je ta nejmenší věc, kterou pro to můžeme udělat. Ale byla by to jiná, pokud by si dotyčný přál rozloučení v jiném duchu.
Doplňuji:
A samozřejmě nezapomeňte na kytici (SUDÝ počet květin) a dává se stonkama směrem k podstavci.

Další odpovědi:

Pokročilý

rozhodně černou. a teď zase takové teplo není ne?.. Dá se to vydržet, je to slušnost..

Nemusite v cernem . Manzel muze i v dzinach a tmave kosili a i vy to same , nebo tmavsi triko , bluzku a nemusi byt cerna. -iv.

Zlatý

tak pohřeb bude teď když je teplo ,není nutné sako - manžel může mít tmavé kalhoty a klidně i tmavou košili bude to vypadat slušně a ty si taky vezmi něco tmavšího - je to slušnost ....tím uctíš jeho památku

Zlatý

Oblékněte se slušně a vkusně tak jak oba cítíte rozloučení s blízkým. Ono dnes jde víc o tu skutečnost toho posledního rozloučení než o doslovné dodržování etikety. Myslím, že památku si na své blízké zachováváme víc ve svém nitru než v oblečení.

Zlatý

Záleží od vzťahu, ktorý ste mali.
Ale myslím, že by sa nepatrilo prísť vo veselých šatách. Jedine, ak si to mrtvý prial.

Zlatý

Slušně neznamená v černém,stačí páska na rukáv.Každého věc......

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3360
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1451
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1078
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.