Stingo

V jakém/kterém období je nejlepší jet krmit daňky do obory v Blatné?

Byla jsem tam v létě v tom horku a daňkové byli někde zalezlí ve stínu, takže jsem je vůbec neviděla. Bývají tam v jiných obdobích pravidelně k vidění nebo je to náhoda, když přijdou se nakrmit z ruky a pohladit?

Nejlepší odpověď
Drap

Nejvíce se zdržují u krmných zařízeních v období kruté zimy a velké vrstvy sněhu. Nelze očekávat že se budou předvádět těm, kdo se přišel podívat. Jsou to divoká zvířata a ne cvičené opice.

Další odpovědi
fcoop

Musíš mít štěstí,aby měli náladu.

Nejsou to žádná „divoká zvířata“.....­......jsou ochočení – no není divu,žijí v oboře, a ne v pralese.

Zámecký park v Blatné okouzlí romantiky i filmaře. Ti zde natáčeli pohádku Šíleně smutná princezna. Vodní příkop okolo zámku je domovem desítek kachen, které chodí krmit celé rodiny. Pokud budete mít štěstí, potkáte v přilehlé oboře stádo ochočených daňků.
Rozsáhlá obora s početným ochočeným daňčím stádem nabízí návštěvníkům volný přístup. Faktem ale je, že při vstupu do obory cedulka upozorňuje turisty, že krmení daňků je na vlastní nebezpečí. No, kdo by ale odolal. Pokud mají daňci dobrou náladu a vy se nebojíte, budou vám chleba jíst přímo z ruky.

Mnozí sem přicházejí s igelitkou plnou nasušeného chleba a pečiva, které schraňovali a šetřili ve své domácnosti i několik dní předem.(Net)

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/cesto­vani/tipy-na-vylety/209385-v-zameckem-parku-v-blatne-vam-ochocene-stado-danku-bude-jist-z-ruky.html