Crawdy

V jaké osobě psát prezentaci?

Počítačová prezentace před publikem. Např.: Nepodléhejte panice x Nepodléhat panice?

Nejlepší odpověď
annas

Jinak (Napiš do odpovědi)

Otázka je nepřesná. Příliš obecná, není to tak jednoznačné.

Předpokládám, že jde o ústní prezentaci .

V úvodu byste měl uvést, o čem budete hovořit, tedy zmínit se tématu, proč jste si je vybral a a proč chcete s ním seznámit posluchače. –

1.Jako mluvčí můžete použít 1. os. j. č. Svou prezentaci zaměřím …

2. Dá se použít i pasívní neoobní konstrukce – výklad bude zaměřen, bude se týkat …

3. Třetí možnost – tzv. autorský plurál – výklad budeme zaměřovat –
Budete-li oslovat posluchače, tak 2. os. mn. č., nebo autorský plurál nebo neosobní.

Ad Kepler,

jde o " počítačovou prezentaci před publikem", jak sám píše.
Neuvedl, jakým způsobem bude prezentovat. I pro ústní prezentaci si musí připravit podklad, když jde o školu.

Určitě jste si přečetl v odkazu, který jste vložil.

„Prezentace odborného textu ústní či písemné zveřejnění textu různými formami (prezentování, referát, přednáška, obhajoba, diskuze atd.)“

Otázka zněla „V jaké osobě psát prezentaci?“

Ptal se tedy na užití osoby, zřejmě jde o osobní prezentaci, má zadání, návod ze školy, jak má prezentace vypadat. Jinak pro žáka ZŠ, jinak pro středoškoláka atd.

Jak jsem napsala na začátku, málo informací.

Připouštím, že jsem měla formulovat slova " ústní prezentace" přesněji. Asi takto:

Předpokládám, že vzhledem k užití zájem jde o ústní prezentaci, která se samozřejmě připravuje písemně.

Další odpovědi
Kepler

Jinak (Napiš do odpovědi)

Annas předpokládá špatně, v zadání otázky je jasně uvedeno „psát“ Myslím (možná že taky špatně) že osoba není rozhodující, ale zásady psaní prezentace je docela věda – viz https://www.sli­deshare.net/CE­INVE/tvr-psan-prezentace-textu

Kepler

annas: já snad sním. Otázka jednoznačně zněla jak tu prezentaci PSÁT! Když napsal počítačovým programem, tak je to jasné. Asi nevíte, že existuje program prezentace Powerpoint, který je součástí kancelářského balíku MS Office a obvykle se širšímu publiku prezentuje projektory na plátno.

Kepler

Bývá to formou jednotlivých obrazů s textem, obrázky. případně i grafy – slideshow.