Pokročilý

V čem je lepší MS Office oproti OpenOffice, které jsou zdarma?

MS Office od Microsoftu se svým Wordem a Excelem stále vládnou, i když jsou pořád nechutně drahé. OpenOffice nestojí nic, ale zatím je lidé moc nepoužívají, i když umí vlastně to samé. Proč?
Doplňuji:
Chceš mi říct, že nevýhodou programu je to, že jej TY neovládáš??? Takže lépe být naučeným zlodějem než trochu jinak papír? Dneska už většina funkcí jde a konverzi tam i zpět nikdo nepozná. Mám hodně šablon i s makry a běhají "pod obojí" :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Boj mezi Microsoft Office a Open Office (MSO vs. OOo)
Tento souboj je asi na stejné úrovni jako třeba Internet Explorer a FireFox (IE vs. FF) a nebo mezi Windows a Linuxem (jen taková vsuvka dnes se podobný souboj rozběhl mezi Win XP vs. Win Vista – kde je to na rozdíl od předešlých soubojů otázkou času kdy XP tento souboj prohraje i když já tomu zas tak nevěřím). Vše má své pro a proti. Věřím tomu, že OpenOffice asi znáte a pokud ne tak je to aplikace, která je zdarma stáhnutelná z internetu a velmi podobná samotným Office od Microsoftu. Na první pohled je to téměř nerozeznatelná aplikace, ale na ten druhý již potíže jsou. Buďme, ale korektní a můžeme říci, že vývojový team kolem Open Office se snaží a neustále své děťátko učí novým a novým kouskům, aby se přiblížilo funkčnosti svému slavnému „bratranci“ z dílny Microsoftu.

Další odpovědi:

Bronzový

Takže začal bych tím, že pro většinu lidí je Office i tak zdarma (nelegálně). Sám jsem od počátku Open Office zavrhoval, před pár týdny jsem si řekl, že mu dám další šanci.

Zprvu mě odradilo: Je to oproti Officu 2003, který jinak používám, dost pomalé.

Další věc, Open Office je dost jiný na první pohled, nejenom už i vzhled papíru ve wordu se mi nezamlouval. Práce s ním mi připadala, nevím jak to nazvat, prostě hrozně křečovitá.

Bylo zde několik další věcí, které se mi nelíbily. A to samé jako Office neumí, nebo jsem to neuměl já (což je opět JEHO mínus).

Pokročilý

Ve škole jsme museli dělat v OpenOffice,ale nepracovala jsem s ním ráda.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.