Avatar uživatele
JarkaHor

Užíváte něco preventivně na výživu kloubů?

Zajímavá 0 před 567 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Neni nic lepšího na výživu kloubů než kolagen. Jistě každý sáhne po přírodním levném zdroji, než po umělém přípravku za mnoho peněz. Takovou věcí jsou vepřové nožičky. Stojí pár korun a já osobně je mám i rád. Uvařit, vývar použít jako základ mnoha dalších polévek a jídel. I samotné nožičky jsou velmi chutné, alespoň pro mne. Když si koupíš cca 2, jedenkrát za týden, jistě to nikoho nezruinuje a dostatečnou dávku pro klouby máš naplněnou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Ano, ve stravě.
JJ, vepřové nožičky, Haribo medvědi a sem tam sulc. Maso, vejce, to je moje prevence.
Rajčata, meloun, maliny, řepu i jahody, řepkový olej také mohu. ;D
Rozvařená vepřová kůže do měkka. Namražené kostičky přidávat do polávky, omáček i cucat je možné.
„Kolagen mají všechny živočišné potraviny, čili maso. Jde především o kuřecí, vepřové, krůtí, kozí, hovězí, jehněčí, telecí, zvěřinu, ryby a koňské maso. Největší koncentraci kolagenu najdete v prasečích nožičkách, játře nebo v kravské a prasečí kůži. Opomenout nesmíme ani vejce. „
„Tvorbu kolagenu v těle podporuje rovněž i lykopen, který najdete ve všech červených plodech (paprice, rajčatech, řepě, melounu, třešních, malinách i jahodách). Důležitým podpůrným faktorem jsou i polonasycené mastné kyseliny, které najdete v rostlinných olejích, tučných rybách, mořských plodech a také i v zelené listové zeleni.“
https://www.uz­dravim.cz/kola­gen-v-potravinach.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dalamaneek

Doporučuji si koupit knihu „Labyrint pohybu“ od Pavla Koláře kde je vše hezky vysvětleno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gabullka

Jediné co užívám a to kvůli zvýšené fyzické aktivitě je Move code. Je to výživový doplněk který pečuje o klouby, vazy a chrupavky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek