Kepler

Už se vám stalo, že se vám do bytu dostala veliká kobylka?

Mně už několikrát, taková mrcha 5 až 7 cm dlouhá, brr. Ty snad nejsou místní, ne? Že by se to k nám dostávalo od jihu v rámci globálního oteplování?

Už jsem to asi našel, je to saranče stěhovavá. U nás se moc často nevyskytuje, ale to by odpovídalo, nikdy předtím jsem to u nás neviděl.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Saran%C4%8De_s­t%C4%9Bhovav%C3%A1

Nejlepší odpověď
mosoj

No nevím jak ty, ale já jsem jich jako kluk viděl na poli . Dokáže kousnout do krve.
Také jsem ji našel doma, někde ji mám vyfocenou.

Další odpovědi
hanny 2

Jo stalo. Strašně jsem se bála. Seděla na garnýži, potom – až už jsem v sobě měla asi litr vína a pořád jsem ji pozorovala – skočila na dveře a tam jsem ji umlátila utěrkou.
Moje dcera ji měla večer v parném létě na zácloně, byla šílená strachy a podařilo se jí taky nějak ji dostat ven, zavřít balkón a že radějí chcípne vedrem, než riskovat, že ji bude zase mít v bytě.

Ale jednou se nám povedlo přiklopit kobylku zavařovací sklenkou a vynést ji na balkon,tam jsme ji přiklopili víčkem a druhý den tam nebyla, povedlo se jí dostat ven!

Talina

Takovou pěknou potvůrku mám usušenou schovanou, ale už nevím, kde jsem k ní přišla.

Nuk nuk

Kobylku nebo saranče? Kobylku jsem tak velkou neviděla. Saranče už hodněkrát i v bytě.

BlurryFace

Ano,dokonce nedavno, něco šramotilo vedle mě na gauči, myslela jsem, že je to králík, ale byl to nějaký obří koník. Nakonec ho zahryzl můj miláček králík 😁

Cenobita

Ano stalo, měl jsem doma různou havěť: pavouky, kobylku, rybenku, štírka, netopýra, sem tam nějaké brouky, komáry a mušky nepočítám – Praha 1 – Nové Město.

Luční koník, nebo kobylka či saranče, nevím přesně co to je, taková ta zelená, má v zadečku takový trn, který vypadá jako šídlo nebo bodák, takže opravdu vypadá nebezpečně a hrůzostrašně, ale vůbec to není žihadlo, přesně nevím k čemu to má ale nebodá.

Ondřej Sekora nás svým poetickým viděním hmyzí říše ovlivnil tak, že zelené kobyly jsou koníci, kteří skáčou, ale kobylky jsou hlavně létající hmyz, takže se do bytu dostane velmi snadno.

Hmyz většino nezabíjím (hlavně ne pavouky), přiklopím skleničkou, zastrčím papír a vyhodím z okna.

anonym

Ty okna si musíte zavírat dřív :)

Drap

Před padesáti léty jich tu bývalo dost. Dnes už jen vyjímečně. Letos jsem viděl 2

zjentek

Položím otázku s fotkou, aby bylo jasný, o čem je řeč. Mně se zdá, že ta kobyla z odkazu tetywiki u nás nebývá, tedy tady u nás ne, zato zde máme zelené kobyly. Viz mou otázku.

Kepler

Asi to bylo saranče, nevím pořádně jaký je rozdíl. Kobylky luční dobře znám, ale tak velké potvory to nebyly.

RyuzakiKate

To je jednoduché, sarančata mají krátká tykadla, takové antény, kdežto kobylky o dost delší, to je to nejhlavnější, pak taky samičky kobylky mají výrazné kladélko, takovej ten „trn“ na zadečku. Měla jsem tu čest pozorovat velkou hodující kobylku v zavařovačce, krásnej pohled, odchyť si ji a čapni jí mouchu a pozoruj, žádný zabíjení! :D

Kepler

Ne, nezabíjel jsem je. Jen jsem je uvěznil smetákem na lopatce a šup s ní ven. Kdysi jsem se tak chystal na velkého pavouka v dětském pokojíčku a synáček mě hned zprdnul: tati nech ho, to je Karel! 🙂 Nemám ale tyhle členovce a hmyzy rád, mám z nich husí kůži.

RyuzakiKate

Jéé, to je hezký :D
No, byla jsem na tom podobně, ale poté, co jsme měli úžasnýho profesora na bezobratlý a pak terénní cvičení, tak se to člověk naučí mít rád, nebo spíš já k tomu mám respekt, štítím se toho furt, ale už se nebojím to aspoň na chvilku uvěznit a pak pustit :)