Kepler

Už se vám někdy stalo, že jste se kvůli počasí nedostali do práce nebo do školy?

Já jsem se například nedostal do školy, protože zkolabovala doprava. V noci byl mrznoucí déšť a vytvořila se 1 cm silná ledovka, která vydržela dva dny. Po celém sídlišti jsme s klukama lítali na bruslích. Byli jsme asi jediní, kteří z té kalamity měli radost.

Nejlepší odpověď
anonym

V zimě to zažil snad každý, ne?
Tři centimetry sněhu a u Muzea čtyři…

Další odpovědi
anonym

Pamatuji si když to řidič ve zledovatělé zatáčce nechtěne zapíchl do zasněžené škarpy. Nikomu se nic naštěstí nestalo. Přijel pro nás pak jiný autobus. Jindy to byla zase výluka vlaku. V obou případech stačilo zavolat do práce a sdělit to. Měli pro to pochopení. Dojížděl jsem ± 40 kiláků někdy vlakem a jindy autobusem na třísměnný provoz. Přijemnější bylo dojíždět autem s kolegy z práce to vám tady povím. Jenže to šlo jen některá období a podle vývoje práce a podle směnosti ostatních v autě. Byl to docela boj o to si tam udržet místo. :) Někdy šlo i o cenu jízdy. Jinak to bylo lepší jak časově, tak i díky tomu, že si člověk mohl cestou pokecat. Když však člověk jezdil sám dopravou, tak měl při jízdě klid a mohl cestou i dobře pospávat.

anonym

Kupodivu za ta léta, co jsem na světě, kvůli počasí jsem neměl absenci v práci. Když jsem pracoval v ŽV, tak jsem musel jít k tomu dobytku i přesto, že řádila vichřice, sněhu bylo po pás, mrzlo jen to praštělo, vody po kolena…

Lukyn0

Jo, po vichřici byly na kolejích stromy nebo kvůli sněhu nevyjel do kopce autobus.

anonym

do školy několikrát, protože nebylo čím a že bych se chtěl přetrhnout jít 5 km. pěšky a stihnout další hodiny. do práce, to si ani nějak nepamatuji

annas

Mnohokrát – náledí, mlha – řidič v zatáčce sjel na polní cestu, povodeň, výluky vlaku, srážka vlaku s nákladním autem, auttobus s jiným autobusem, jednou s ruským nákladním autem, závada v autobuse. Na podzim při svozu řepy a déšť, silnice byla jako klouzačka, řidič autobusu jel krokem, takže cesta se prodloužila.

Jednou kuriozita, jeden cestující se v autobuse podělal, znečistil sedadlo, řidič zastavil u obecní studny, dal dotyčnému kbelík, hadr a ten musel nečistotu uklidit. My ostatní čekali venku.

Dismas

Jo, asi před 7 lety, když byly povodně.

Drap

Stalo, dokonce několikrát, ale už je to mnoho let.

marci1

Kdysi při povodni. Bylo to velmi traumatické, déšť, déšť a tma. ☹

Lamalam

Bydlím na horách. Stalo se mi to mnohokrát.

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.