Zlatý

Už jste zažili situaci, ve který jste mohli říct "pod svícnem největší tma"?

Potřeboval bych poradit, kde se to dá použít. Nějaký příklady situací kdybyste měli. Hrajem s několika lidma takovou zajímavou hru (já vymyslel), že vezmeme nějaký nepoužitelný přísloví nebo frázi a snažíme se to vrazit do běžný komunikace :) ale tak aby to pasovalo a kdo to zvládne první, tak má boda.

A já chci boda.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Když policajti kradou.

Další odpovědi:

Bronzový

No jasně, když sedíš přímo před učitelem a při písemce máš tahák, který může kdykoliv odhalit. Praktikovala jsem to velice často, spíš se předpokládá, že taháky budou mít ti, kteří si sedají dozadu, měla jsem já to ale vychytaný...

Zlatý

S kamarádkou jsme se domluvily, že bude spolu hubnout a zakázaly jsme si jídlo po 18. hodnině, s čímž jsem měla problém. A ona furt za mnou chodila a mlela dokola "Nežer, nežer, nežer," a pak jsem ji nachytala, jak sama sezřala celou pizzu v devět večer.

Bráchovi, taky hasič, vyhořel sklep. Pár let to měl stále na talíři.

Zlatý

"Nevidíme břevna v oku svém" - "pod svícnem největší tma"
dosť častý jav písomne známy už od čias Biblie, stačí otvoriť oči a rozhliadnúť sa okolo (i do zrkadla). Pozrite si správy, tam to je často vidieť. Vypočujte si klebetnice (aj klebetníkov), pozor, počúvať cudzí rozhovor je prinajmenšom neslušné. Prečítajte si stránku www.odpovedi.cz (aj diskuzie).

Doplňuji:
Jestvuje krásny obraz - stará žena drží svietnik a pod ním v tej najväčšej tme hľadá peniaz. Žiaľ nepamätám maliara.

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

česílko: a to je ono? já bych ti dal palec, ale já ani vlastně pořádně nevim co to přísloví znamená, takže nevím kde ho můžu použít a jak :)

možná že se tu někdo staví a dopodrobna vysvětlí..

anonym

nemusíš palcovat, ale je to jako kozel zahradníkem

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.