cappuccino

Uz jste videli nejakeho capa?

Maji priletat zacatkem brezna, ale nekteri uz se nechali zlakat jarnimi teplotami ted.
Kazdopadne: jaro se blizi:-)

Nejlepší odpověď
Filip84

Když jsem byl malý, tak pár kilometrů od nás bydleli důchodci, co měli capa. Vím to, protože moje prabába a pradědek chovali kozu, no a když bylo třeba kozu naprcat, tak s ní šli za capem. Ovšem to já nepamatuju, zmřeli dřív, než já se narodil, pouze jsem o tom slyšel.

Ale toho capa jsem, jako děcko, viděl, on byl cejtit na míle daleko! 😆👌 Akorát nepamatuju, že by létal, nevím o tom, že by u nás někdo choval lítající kozy. Ale tak jinej kraj – jinej mrav, že? 😂

Další odpovědi
elkon

Ano.

Emefej

K capovi se s kozičkou dochází, létat jsem ho nikdy neviděl.

Rokio

Neviděl jsem tento rok čápa.

paul1

Při surfování jsem natrefil na tuto informaci:

netušil jsem, že už je po smrti.

Zdroj: https://www.fdb­.cz/lidi-zivotopis-biografie/33437-josef-cap.html

marci1

Já letos ještě ne, ale Jarek Nohavica viděl už 3 čápy, přiletěli o 3 týdny dříve:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=k8v97UW9cqk
😄

cappuccino

Tak jste se, panove, pobavili na muj ucet!
Preji vam hezke pondeli a ja jdu vyhlizet stehovave ptaky!!:)

cochee

A tak nebuď líná a piš s nabodeníčky! 😁 Nic ve zlém…

cochee

Doba, kdy dělalo v počítačích problémy několikeré různé kódovaní českých znaků (jen v počítačích – mobily tehdy ještě nebyly, dokonce ani hloupé) je už dávno za námi

aliendrone

cappuccino>>> 😁 😁 😁
Já osobně také pravopis moc neřeším (zpravidla), ale toto?! Chtěl jsem ponechat bez komentáře, ale jistě už víš, že jsem ALIENDRONE, takže…>>>

Tož to jsi OPRAVDU BORKA, klobouk dolů! 😉 😄 Eném esli ti to vydrží, až ho zjentek rozhoupe před tvým zrakem. Podotýkám na TVÉ výslovné přání, muehehehe! 😉 😁 😁

cappuccino

Ani jsem netusila, co to jedno interpunkcni znamenko zpusobi?!8-O

elkon

cappuccino – to však není interpunkce, ale diakritika.

Pepa25

Může to být ještě horší, aneb klasický příklad, kdy jde dokonce o život: „Pojďme jíst, děti!“ x „Pojďme jíst děti!“
https://www.bles­k.cz/clanek/rad­ce-zdravi-a-zivotni-styl-zivotni-styl/620091/pojdme-jist-deti-podivejte-se-jak-carky-zachranuji-zivoty-jak-jste-na-tom-s-pravopisem.html

Filip84

Pepa: 👍👍👍😎

Filip84

cappuccino: Ona ta diakritika má, totiž, u slovanských jazyků svůj smysl. 🤦‍♀️

df

Jedno interpunkční znaménko a je z toho zmatek veliký.

Drap

Capa jsem viděl. Čápa ještě letos ne, k nám přilétají později.