kapka

Už jste slyšeli, kdo významný právě dnes zemřel?

Nejlepší odpověď
annas

Kapko, děkuji za informaci. Neslyšela jsem ji.
Náhodou jsem si dnes v rozhovoru s jedním známým vzpomněla na den Havlových narozenin (6. října 1986). Tehdy slavil 50 roků a v Rudém právu se objevila gratulace: Blahopřeji k významnému jubileu p. Vaňkovi z Hrádečku. (Vaněk – postava z Havlovy hry Audience).

To už je dávná minulost, od té doby se hodně událo. Dnes skončila životní pouť člověka, který se zapsal do dějin naší republiky …
Doplňuji:
Překlep: patří 5. října 1986.

Další odpovědi
barnajka

Aspoň je už panu Havlovi dobře. Myslím si, že celkově vzato měl krásný život – krásný v tom smyslu, že ho prožil v lásce, úctě a respektu. Veleuznávaný byl v zahraničí, zbožňovaný u nás…co víc si mohl přát? Určitě odcházel s klidem a čistým svědomím, že neškodil a nežil zbytečně. A o tohle by měl usilovat asi každý z nás.
Víc je mi líto spíš jeho rodiny a nejbližších přátel – když si představím, jaká mediální honička se teď rozpoutá, dělá se mi špatně předem.
Už vidím ty pokrytecký nekrology, články v bulváru, následný spekulace ohledně pohřbu a dědictví…
Divím se, kde se v lidech ten hyenismus bere :/

anonym

ad barnajka, připojuji se a není co dodat.
Snad jen, že na Novinkách to bylo jako prvních, již 11.51 hod.
Přerušuje se vysílání a zítra bude vláda jednat o vyhlášení národního smutku.
Doplňuji:
Názorný důkaz toho, že požívá ve světě větší úcty, renomé a uznání než ve vlastní zemi:
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/253896-zprava-o-havlove-smrti-zaplavila-socialni-site.html

casey

Ano. Vaclav Havel
http://zpravy­.idnes.cz/zem­rel-exprezident-a-dramatik-vaclav-havel-bylo-mu-75-let-p2f-/domaci.aspx?c=A110710­_180708_domaci_cem

tom004

Bohužel ano.

lukas.zmizik

smutne…

kdysi jsem drive sledoval praktiky bulvarnich novin, dovedel sem se, ze jak se uz drive proslychaly spatne zvesti o jeho zdravotnim stavu, bylo na vaclava havla uz jednou preventivne sestaveno specialni vydani blesku, jakysi memorial, ze kdyby tehdy opravdu zemrel, meli by to nachystane a byli by to snad schopni vydat jeste tentyz den

briketka10

ano
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/253891-zemrel-vaclav-havel.html

teď před chvílí

SonsyMite

Smutné.
Toho bude v TV…

anonym

Chtěl jsem v období Sametové revoluce aby se stal prezidentem republiky Václav Havel.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vá­clav_Havel

johana 56

Člověk,který se nesmazatelně zapsal do dějin nejen českých,ale i světových.

MILAN1961

ano ale to už se dalo čekat,při těch jeho narozeninách už vypadal špatně