Drap

Uvědomujete si, že budete starší než jste teď?

Překvapují mne dost často výroky mladých a mladších na důchodce. Vůbec si neuvědomují že také jednou budou třeba důchodci.
V otázce před chvílí :

„osobně mi víc vadí (byť "slušně“ oblečení) důchodci, kteří u vedlejšího stolu dopodrobna a velmi detailně rozebírali svoje nemoci, jak se projevují a jaké je čekají zákroky v nemocnici"

Můj soused, řidič autobusu cca 40 let, ten by nejraději nechal všechny důcodce vystřílet, nebo pro ně zřídil uzavřené tábory, protože pomalu nastupují.

Sám nejsem důcodce, ale takovéto názory mě připadají silně rasistické.

Doplňuji:
Samozřejmě že jsme všichni byli mladí. V 18ti se zdá třicetiletý starý. Myslím však, že jsme měli podstatně více úcty ke stáří a ke všemu co to přináší.
Odíka jsem nechtěl jmenovat. Když už je to venku, tak musím říct, že mu to nemám za zlé. Jen prezentoval zcela běžné názory velké části své generace. Jsem přesvědčen, že problém je v nás ve všech. Podle mne tyto názory jsou bohužel vytvořeny dnešní společností a výchovou.

Nejlepší odpověď
tom004

Nápis v Kapucínské hrobce v Brně:

„Čím jste Vy, byli jsme i my, čím jsme my, budete i Vy.“

Mladým to nikdy nemůže dojít.Ale je fakt,že jsme na tom byli v mládí s tím chápáním dost podobně.

Zdroj: http://mojebrno­.wz.cz/inka--brno-dalsi-zajimavosti-kapucinska-hrobka.html

Další odpovědi
quentos

Dnešní mladí že budou někdy důchodci? Vy optimisto. Ti se už důchodu nedožijou

anonym

Ten,který pronesl tyto slova ( osobně mi víc vadí… ) asi neměl prarodiče,snad jej vytáhlo slunce z kobylince,když mu tak vadí i ti důchodci,kteří mezi sebou diskutovali. Já,osobně, se už počítám jako předskokan důchodce,ale nikdy jsem neměl(za mládí) nic proti důchodcům,spíše naopak,vážil jsem si jejich rad,rád jsem poslouchal jejich životní příběhy a litoval některé,se kterými se život nepáral.Ale i on bude jednou starý a vím jak mu bude,když ti mladí budou vyprávět o důchodcích.

anonym

Časem i to mládí zmoudří, ale někteří zůstanou blbci.
Doplňuji:
jsem důchodce, který chodí i 20–30 km v terénu a strčím x mladých do kapsy

anonym

Čas nezastavíme ani když budeme otáčet proti směru ručičkami hodinek. Každý z nás si projde svou životní etapou.
Doplňuji:
Jinak mě nikdy nevadili lidé v žádném věku. Ještě jako dítě jsem si sedávala k babičkám a dědečkům na lavičku a povídala si s nimi o všem možném. Nikdy jsem s nimi neměla a nemám žádné rozepře – spíše naopak. Lidé by se měli respektovat v každém věku.

hanulka11

Víš co je nejspravedlivěší, že všem to přibývá stejně – bez rozdílu …a vzpomeň si na dobu před 30lety byl jsi jiný??????? Třeba jsi neměl takové řeči,ale ti 50…tníci se ti zdáli taky jako starci.
Doplňuji:
ano dudu .....a to právě drapa zarazilo a proto položil tuto otázku –

aramah

Jsem sice důchodce ale neuráží mi tyto projevy,taky proč, jak píše Hanulka na světě je jen jedna spravedlnost a to ČAS......

briketka10

když si přisednu k babičkám na lavičku, tak mi jejich názory nevadí a pustím se s nima do řeči..
sama jsem po třech operacích kolene a mám ČID, dokážu staré lidi pochopit..
Doplňuji:
i bodík odíkovi dal Dr.Axl u odpovědi dudu taky, jak tomu mám rozumět ??
já sama ho dala taky, za to oklepávání i za to povídání, protože se to při jídle nesluší, když to poslouchají jiní lidé to dá rozum..
na lavičce je to jiná situace :)

anonym

Občas ráno přemýšlím, do které čistírny poslat rodný list, aby to bylo o něco lepší. Jenže nebude. Čas měří stejně spravedlivě všem. Jako mladí jsme také koukali na ty „staré“ třicátníky a čtyřicátníky..... V nevíře, že se velice rychle dostaneme do jejich kategorie, jsme na ně zírali a posuzovali, v čem jsou jiní, než naše neopeřené mládí.
Jenže ono to ubíhá moc rychle (od prázdnin do prázdnin, potom od výplaty k výplatě). Jak se říká: „musíme tam všichni“. Teď už ale dodávám, že ne musíme, ale můžeme, a to jen ti šťastnější, kteří se dokáží stáří dožít. Stáří není nutný trest, ale výsada.
Byli jsme mladí, to nejde popřít. Ale v autobuse jsme vstávali ze sedadla a pouštěli si sednout ty starší (a nemuseli to být stařečci se dvěma holemi). Totéž platilo v čekárnách, kde se tísnívalo dost lidí. Zdravili jsme starší a nedovolovali jsme si ani takové myšlenky jako Odik připustit. Existovala zde úcta a zásady slušnosti, které se dodržovaly.
Jestlipak si to neopeřené dnešní mládí uvědomuje, kdo tu většinou odpovídá na jeho otázky. Jsou to většinou právě ti odsuzovaní „dříve narození“, pár invalidních důchodců a pár nezaměstnaných. Odpovědi od vrstevníků by asi moc rad do života náctiletých nepřinesly, protože tady bezesporu budou chybět zkušenosti, které ti dříve narození za své životy nashromáždili.

anonym

Jsem na tom jao dudu, všechno mohu a málo musím.
Ale podobné výlevy ač mi vadí, snažím se je brát s nadhledem. Oni za to částečně nemohou, protože jsou produktem své doby. Sociologové totiž zjistili, že dnešní „jupíci“ neumí zaujmout postoj k seniorům, protože vyrůstali v prostředí, kde 50% manželství se rozvádí, 1/3 dětí se rodí mimo manželství, 68% dětí vyrůstá v neúplných rodinách, klasický model vícegenerační rodiny se rozpadá, dětem chybí přirozený vzor, společnost je bezradná a nepůsobí osvětově, politici prezentují důchodce nepřímo jako užírače daní v dobách krize.
Co z takových může vyrůst? Proti tomu klip „Přemluv bábu!“, je ještě slabý odvar.
ad dudu – ten jakýsi odik, je zakuklený vývojář těchto stránek, na svém veřejném webu uvádí r.n. 1988 a dosud studuje. Co se dá čekat od 24-letého kluka bez praxe a zkušeností? Snadno se posmívá nemocem tomu, kdo je zatím zdravý, ale i jeho život naučí. (Sytý hladovému nevěří).
Viz náhled v odkazu ve zdroji:
Doplňuji:
oprava „jako“.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nejde-poblahoprat-nekomu-kdo-dosahl-jisteho-stupne

led

Odíkov príspevok má 3 (slovom tri) časti. A teraz dilema: sa dvomi súhlasíte bez výhrady,
s treťou tam súhlasím, že aspoň pri jedle na verejnom mieste – reštaurácia, kaviareň, by si s tými rečami mohli dať pauzu. Prečo znepríjemňovať posedenie iným hosťom.

Pri vašom príspevku u tretej časti „Můj soused, řidič autobusu…“ mám pocit návratu do čias nacizmu, prípadne až do praveku, kde starých posieli zomierať mimo kmeň (do lesa) nech neodoberajú poživeň. Kam sa ponáhľa pán vodič? Zabúda, že aj on zostarne (o pár rokov ho pošlú do penzie), kĺby stvrdnú, stanú sa menej ohybné a bude pomalší…
Žiaľ, v súčasnosti veľa dnešných aktívnych ľudí takto pozerá na dnešnú ´pasívnu, neekonomickú, menej pohyblivú´ časť národa – svojich predchodcov.

www

Ano. Ale nevím, zvlášť při mém věku a životním stylu o kolik. Třeba jen o jeden den, hodinu? Neřeším to 😁.

dudu

Na rozdíl od kolegy Drapa jsem již důchodce, ale jak si rád říkám „junior“ a ve stadiu, kdy toho ještě mnoho mohu, ale moc povinností již nemám. Osobně tuto etapu považuji za jednu z nejhezčích v tom našem pozemském putování.
Ale reakce a názory některých mladých lidí opravdu těžce nesu. Také přátelé ze zahraničí jsou přímo zaskočeni poznáním, že milujeme více psy, než staré lidi.
S manželkou jsme procestovali téměř celou Evropu vč. Turecka, pobývali jsme také v Tunisku a v Egyptě. Všude si hluboce svých rodičů a starých lidí váží a s pokorou ctí jejich názory a zkušenosti. Mají úctu ke všemu co prožili a vykonali. Proto jsem také velmi podrážděně reagoval na text jakéhosi „odíka“ v této otázce:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vadi-vam-v-restauraci-lide-v-pracovnim-odevu, a byl nemile překvapen skupinou, která slepě přitakala na obsah jeho „výpotku“!

Lukasy

Mě vic vadi mladi než staři a to mi je 20…

suaeda

Ano čím je člověk starší tak si uvědomuje chování některých mladších jedinců.
Ale napadají mně otázky:
Není náhodou chyba u nás starších, naší bevoletnější výchovou, že se Ti mladší tak chovají?
A ruku na srdce, vzpomeneme si, jak jsme se chovali my, když jsme byli mladí?
Daleko více mi vadí, jak se za poslední roky ke starším chovají vládní představitelé (zákony).

mosoj

Kdo tady koho odhaluje ?
Tohle jsem našel vyhledávač !!!!

http://search­.seznam.cz/?aq=&oq=­&sourceid=szn-HP&thru=&q=od­%C3%ADk

anonym

ad mosoj, při vší úctě, zadání klíčového slova bylo chybné, navíc google nabízí komplexnější vyhledávání než omezenější Seznam. www.odik.cz, je pouze jediný a stačí v levém sloupci strohé info, viz citace:
Od července 2008 pozice: programátor; vývoj: Odpovědi.cz; správa: Dárek.cz, Zlato-stříbro.cz,
Jinak doporučuji tvé ctěné pozornosti obdobnou repliku u hanulky – níže.
Odhaluje se sám už před 4 roky. Na jiných korektních webech, by se jako autor nesměl zaregistrovat, tak nevím, kdo jedná unfaire.

hanulka11

DR.Axl jen mne zaráží -ať je odík jaký chce…vůbec se ho nezastávám s jeho názory nesouhlasím ale , proč a jakým právem tu odkrýváš jeho totožnost- myslím, že to tedy je pěkná sprosťárna od tebe a osobně se mi to vůbec nelíbí – kdo ví čeho jsi tedy schopen .

anonym

hanulko, nějak jsi pozapomněla, že on se k tomu už po 3 roky sám hlásí na svém veřejném webu. A i v někdejší diskuzi někdy loni, tu byly zmínky, spíše to bylo takové „veřejné tajemství“.
Jinak si zkus právě na tuto stránku kliknout pravým tlačítkem myši na nabídku „Zobrazit zdrojový kód“, tam je jeho jméno zcela otevřeně, stejně jako na verzi SK a UA.
Neboj, tohle naprosto není v rozporu s netovu legislativou, naopak provozovatel má povinné základní údaje.
To, že se zároveň zaregistroval, to už v kolizi je. Kromě toho je jeden z mála s právy admini, což občas aplikuje, aniž bys o tom věděla a to už přece také není zrovna fér.
Netiketa přece platí pro všechny a tedy i pro vybrané celebrity.
Kromě toho jsem jeho názor nijak nekomentoval, je to jeho právo, stejně jako ostatních.
A co podrazy s vícenásobnými profily, to ti tady nevadí? Kdo se schovává za falešné profily, asi nemá vlastní tvář.
Pravidla odsuzují jakékoliv podvádění a vyzývají k nahlášení závadných kolizí. Pokud tolerují střet zájmů i ostatní jako ty, pak není divu, že politikům procházejí obdobné přehmaty běžně.

anonym

Hanulko,máš zcela pravdu,ale osobně bych podotknul,že to není sprosťárna,nýbrž sviňárna!

hanulka11

Jen je moje chyba ,že to neumím tak převrátit a okecat jako Dr. a co víc nešmějdím po netu , abych si zjistila nějaké skutečnosti o druhých -hm asi to bude moje velká chyba. Přesně to jsem čekala, že se to otočí zpět proti mně .S tebou Axle nejsou dobré diskuze ,ty si vedeš svou a neuznáš pravdu druhých .