yerboi

Úředně ověřená kopie mat. vysvědčení – problém

Dobrý den, nechal jsem si úředně ověřit maturitní vysvědčení na poště protože to potřebuji k zápisu na VŠ. Ve vidimaci čtu Listina, z níž je vidimovaná listina pořízena, NEOBSAHUJE viditelný zajištovací prvek.

Moje otázka je- Proč je tam napsané neobsahuje? Uznají mi to takto při zápisu? Na internetu jsem viděl verzi vidimace, kde je napsané, že to OBSAHUJE viditelný zajištovací prvek. Je to v pořádku a mám kopii mat. vysvědčení správně ověřenou už takto? Děkuji Vám.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Starší vzory vysvědčení neobsahovaly vodoznak („viditelný zajištovací prvek“). Takže při ověřování záleží, co je nebo není na originále. Ale pořád je to úřední ověření originálu.

Další odpovědi
Filip84

No, když si nechám úředně ověřit kopii obrázku, co si nakreslím na kus papíru, tak tam taky bude „listina … neobsahuje … zajišťovací prvek“. Nebo obsahuje? Kus papíru někde z papírnictví, na který jsem si celuskou načmáral obrázek? 🙂

Zajišťovací prvek je vodoznak, takový ten proužek, který prochází vrstvami papíru, nebo třeba plastický znak – však se podívej na bankovky. Nebo plastická pečeť.

To na vysvědčení není, eo ipso, „listina .. neobsahuje zajišťovací prvek“. Co by tam tak asi mělo být, když ta listin zajišťovací prvek neobsahuje?

yerboi

No ale maturitní vysvědčení má vodoznak. Je to český lev na pozadí vysvědčení. Proč se toto nedá počítat jako zajišťovací prvek? V kopii tento vodoznak nemám. Děkuji

yerboi

Aha, tudíž to nevadí a uznají mi to na zápise? Děkuji

marci1

Vidimace a legalizace: file:///C:/User­s/MSI/Download­s/Vidimace_a_le­galizace_-_20220107.pdf

marci1

https://www.mvcr­.cz/clanek/ove­reni-podpisu-nebo-kopie-listiny.aspx