Úplně zatmění slunce viditelné z Čech

Děkuju za odpovedi ohledně zatmění slunce v Evropě. Ale já to spíše myslel tak, že kdy uvidíme úplné zatmění my? Na stránce NASA se nemůžu zorientovat. Bych musel vědět, v jakém roce a kde hledat. :/

Odpovědi
Olaf

Tak toho se vy osobně bohužel nedočkáte. Úplné zatmění Slunce viditelné z našeho území nastane 7. října 2135… Ještě je čas připravit přístroje. 🙂 Nejlepší příležitost ho pozorovat byla přesně před 10 roky, kdy stačilo zajet do Rakouska, Maďarska… Bohužel. Jinak budete muset vycestovat.

Attack-design

my už budem pod kytičkama, vydej se do USA