bolak

Unikli jste někdy o fous smrti?

Já osobně již několikrát, naposledy 2009, když jsem projížděl na kole (42km/h) křižovatku a z vedlejší se kolmo vyřítila motorka. Chlap jel minimálně 120 a těsně mě škrtnul. Uslyšel jsem jen takové „cink“, vypadalo to celkem nevinně než jsem se mrknul nahoru a zahlédl svůj blatník ze zadního kola dvacet metrů ve vzduchu.
Doplňuji:
Čtyřicetikilo­metrová rychlost není nijak závratná, pokud máš správné kolo, ale je mi jasné že pokud jezdíš v lese nebo po poli, tak si o takové rychlosti můžeš nechat jenom zdát. Jinak dodávám že to bylo mimo obec, na běžné silnici druhé třídy (alespoň myslím že se tomu tak říká) a svou rychlostí jsem si jistý. Toho motorkáře jsem samozřejmě odhadoval, jezdím dost pravidelně takže už má celkem dobré oko.

jo a pro aramah: moje kolo samozřejmě zůstalo stát na vozovce, nevím jak se to stalo, ale kdybych se neohlédl a nezažal mu nadávat do kreténů (což samozřejmě nemohl slyšet) tak bych si toho že se o mi otřel pravděpodobně ani nevšiml

Nicméně tohle byl ten poslední incident, také jsem se jednou střetl z kamionem, ale zatáčel (opět špatně a opět na křižovatce), takže jel celkem pomalu – cca 20km/hod a nakonec to ubrzdil – v pravou chvíli protože moje hlava se nacházela asi 20 čísel před jeho kolem.

A ještě jednu aby toho nebylo málo. Je to asi 5 let, co mě kamarád pozval na horskou chatu. Bylo to v pátek večer, dali jsme si pár piv a šli si lehnout, protože jsme měli brzo vstávat. V jednu hodinu ráno mě vzbudila příšerná bolest hlavy, vzal jsem si paralen a šel si zase lehnout, ve tři čtvrtě na dvě to začalo znovu a navíc jsem měl propocenej polšťář. Rozsvítil jsem abych si vyměnil povlak a zjistil jsem že je polštář celý od krve. Vzbudil jsem kámoše, protože jsem nemohl zjistit odkud se ta krev vzala, ten řek že mi prej teče z ucha a odvezl mě do nemocnice. Tam mi udělali několik vyšetření, ale nic se nezjistilo a za 3 hoďky jsme jeli zase domu, chata už jen dohořívala. Prý nějaký zkrat v zásuvce.

Nejlepší odpověď
ten který je

Asi dvakrát.Jednou když mne bylo asi 10 let a s klukama jsme si hráli na indiány v odstavených starých železničních vagonech,kdy jsem vyskočil z vagonu a chtěl přeběhnout koleje.Kamarád mne zachytil před projíždějícím vlakem.Podruhé při autohavárii kdy jsme vyletěli ze silnice a spadli ze srázu.Otočili jsme se na střechu a dopadli na kola.Byl to Volkswagen golf.Skončilo to jen naraženou nohou.

Další odpovědi
rosinka

Já ano, v roce 2007 při autonehodě. Seděla jsem vzadu za spolujezdcem a NEBYLA jsem připoutaná – což bylo moje velké štěstí!! Zezadu do nás narazilo auto a já jsem prolítla dopředu mezi předními sedadly. Když jsem pak viděla to auto a to místo, na kterém jsem seděla, že prakticky neexistovalo, obešla mě hrůza, co by bylo, kdybych se připoutala.

aramah

Tak to jste byl s tím blatníkem těch dvacet metrů ve vzduchu,rozhodně by jste to neustál.Můj názor…
Doplňuji:
V té rychlosti by prostě letěl a je jedno jestli jen s tím blatníkem nebo s celým kolem.Ten blatník je na pevno to byl drc jak kr…a. To se prostě nedá ustát.

kropitko

Já ne, ale dost známých ano,,,no také dost známých ne. Mimochodem rychlost 42km/h na kole mi přijde dost vysoká,já jedu na kole max tak 20 a už se bojím a to jezdím jen po poli a v lese, nedokáži si představit, že bych byla takový blázen, abych vyjela na silnici. No a když se na ní náhodou ocitnu, tak to kolo jen radši tlačím,,No a na témotorce 120 km/h pokud to byla vesnice, tak taky.

aramah, já to pochopila tak, že z toho kola uletěl jen ten nárazník,,:-),,,a nebo, že by celé kolo?? I s majitelem?!

anonym

Ano, tak nějak moc sem zatím smrti neuvázl, ale s tou rychlostí na kole-z kopečka či na nějakém dobrém místě se klidně 40km/h dá ušlapat na normálním horském kole, co potom na silničním s daleko lepšími převody :)

mosoj

Myslím si že ano .
Nikoliv však při silničním provozu, ale při stavbě domku,
při uzemňování elektrického boileru.

Boiler jsem uváděl do provozu v ještě rozestaveném domku a podlaha ve sklepě kde byl boiler ještě nebyla udělána, byla tam čistá hlína.
Protože jsem měl rozvod vody v tehdy běžných pozink. rourárách měly být tyto roury uzemněny na vývodu z boileru jako ochrana před elektrickým úrazem. Boiler byl již v provozu a při provádění uzemnění jsem měl otevřený kryt elektrické instalace na spodku boileru.
Boiler je nízko nad podlahou a tak při provádění práce jsem ležel na zádech na té vlhké hlíně !

Uzemnění roury se provádí měděným páskem cca 2,5 cm širokým, který se speciální sponou přichytí na dotyčnou rouru. Na sponě je potom i šroub pro připevněnění drátu uzemnění.
Když jsem ten pásek na rouru připevnil, chtěl jsem přebytečný kus pásku odstranit ulomením. Takže jsem s páskem začal kývat sem a tam a chtěl jsem ho přelomit. Pásek jsem měl naplno v dlani pravé ruky a ležel na zádech na té vlhké hlíně.
Při tom jak jsem se snažil ten přebytečný kus pásku ulomit jeho konec švihl do té otevřené elektroinstalace. Následoval obrovský záblesk kus pásku se doslova utavil. Spálily se hlavní domovní pojistky 25 A. Přesto že jsem měl pásek v ruce a ležel na zádech na zemi nic jsem necítil a byl jsem v pořádku.
Nedalo mně to a tak jsem zkoumal co se stalo. Zjistil jsem, že pásek zalétl mezi kontakty tepelné pojistky která když vypne tak vypíná oba dva přívody, fázi i nulák.
Na té pojistce jsou tedy vyvedeny živě fáze i nulák. Ty vývody měly stejnou rozteč jako byla šířka zemnícího pásku.
Pásek tedy zkratoval fázi s nulákem a průtokem velkého proudu z fáze na nulák se utavil a protože já jsem představoval větší odpor než ten měděný pásek nic jsem necítil, proud přes mě netekl.
Štěstí bylo ale v tom, že se ten pásek musel nejdříve dotknout nuláku a podom fáze nebo v nejhorším v naprosto stejném okamžiku se dotkl obou vývodů najednou. To je ale nepravděpodobné.

Kdyby se nejdříve dotkl fáze tak v tom okamžiku by veškerý proud tekl přes mé tělo a protože jsem ležel na zádech a na vlhké zemi s velkou pravděpodobností bych to nepřežil.

Uzemnění jsem dodělal, vyměnil pojistky a šel jsem si raději odpočinout!

lexx

Ano, srazilo mě v zimě auto. Na přechodu, že. Probral jsem se ve špitále na ARO a nepamatoval nic. No, zachránili mě. Žiji bez následků až na mírné závratě, horší paměť a noční fobie. Jinak díky chvála sláva Panu Bohu. A českým lékařům. Žádný světelný tunel, žádné astrální bytosti jsem neviděl. Jenom temnota.

jendahun

V lese několikrát.Jednou jsem při nakládání dřeva udělal z nějakého důvodu krok bokem a v ten moment tam dopadla kláda,která se vypadla z hydraulické ruky.Podruhé jsem kácel zlom,díval jsem se jak padá a naráží do dalšího,oddenek vyrazil proti mě a já nemohl nic dělat jen jsem se díval,jako ve zpomaleném filmu jak do mne naráží.Pak jsem se probral o pár metrů dál.Několikrát se mi zlomil strom a minul mne o chlup.Jednou jsem blbec předjížděl škodovku v mlze…trabantem..

FOX.IK

bolak: chlape vy uz radsi budte doma!:DTo je maso