Krčálek

Únava. Z čeho to asi?

Během celého dne bývám unavený a to chodívám spát o půl deváte večer. Dojdu třeba o půl druhé ze školy a jdu si lehnout. A spím třeba až do večera. Nebo něco dělám třeba umývám nádobí hned se mi chce spát. Takhle to už trvá dva měsíce. Nevíte z čeho to může být?

Nejlepší odpověď
Dodopolasek

Čím to přesně je nevím, ale podobným stádiem jsem si prošelloni a přesně vím co to.

Odborník na výživu mi poradil, že hlavně dostatek aminokyselin obzvlášte DHA a EPA to může řešit a doporučil mi Mr.Mia Chlorellu. První měsíc se mi zdálo, že zlepšení je sice pozvolné pokud vůbec nějaké, ale druhý měsíc bylo radikálně poznat zlepšení a od třetího měsíce lítám jako čtyřjádrový procesor. Spím max 7 hodin denně a to mám docela náročnou činnost i o víkendech.

V příloze posílámhodně pěknou, i když obsáhlou prezentaci.

Zdroj: http://chlorella-a-spirulina.euweb.cz/

Další odpovědi
anonym

Ahoj. Zajímalo by mne, kolik máš let a také to, kolik času strávíš denně u počítače, a jak dlouho býváš venku. Únava se v předjarním období vyskytuje skoro u všech lidí, protože všem chybí sluneční záření, tím pádem vitamin D. Proto to chce se pohybovat „na čerstvém vzduchu“. Hlavně, když je slunečný den, to chce nesedět doma u PC. Jinak je třeba doplňovat i ostatní vitamíny a stopové prvky. Nejlepší formou je jíst pestrou stravu se zastoupením všeho pro organizmus potřebného. Pokud to jde přirozenou cestou, má organizmus z potravy největší možnost vstřebávání živin. Forma potravinových doplňků, uměle vyráběných vitamínů a pod. by měla nastoupit až tam, kde přirozený způsob příjmu živin selhává.
Snaž se jíst hodně ovoce a zeleniny a být více venku. Pokud to nezabere a s přibývajícím sluníčkem únava neustoupí, nebo pokud již nyní vnímáš svůj stav jako závážný, jdi k lékaři. Pokud bude třeba, udělá Ti krevní rozbor a zjistí, co Tvému organizmu nejvíce chybí.
Ze své zkušenosti ale mohu říci to, že má generace s únavou problém nemívala. Bývali jsme „utahaní“ z toho, že jsme byli většinou venku a tam blbli. Také nebyly počítače a v televizi bylo velké kulové až do večerníčku.
Oč nám dávala méně zabrat média, o to více jsme byli zdraví. Dnešní mladá generace je mnohdy více zběhlá v obsluze PC, ale neduživá díky tomu, že nedokáže najít rovnováhu mezi prospěšností využívání techniky a závislosti na ní. Zkus se zamyslet nad tím, jestli nejsi také tento případ.

hanny 2

To je jasná jarní únava.Pamatuju si,že jsem ji mívala vždycky,než jsem jako zdrav.sestra zjistila,že když dávám dětem na oddělení 3× denně vitamíny /tenkrát se dávaly – B+C/,tak jsem si občas taky vzala a únava byla pryč.Takže od té doby si koncem zimy nějaké přírodní „životabudiče"vždyc­ky "naordinuji“.

Jose1f

Ahoj Krčálku, všechno co se píše v ostatních odpovědích na tvoji otázku může být pravda, ale já na tvém místě bych šel ihned k lékaři. Může to být totiž velmi vážná porucha, např. ledvin. Nebo něco jiného, co může poznat po provedení příslušných vyšetření pouze lékař. Kdyby to byly ty ledviny, tak bys bez lékařského zásahu mohl brzy dopadnout velmi špatně. Držím ti pěsti, ať je to pouze jarní únava po zimním spánku!

Jakub Tlapal

Chce to dělat i to, co vás baví. Ne jenom práce a povinnosti. O tom není život. Jakmile si to uvědomíš, začne se ti lépe dýchat. Mně taky hodně pomohl Pharmanex LifePak+ a Marine Omega od Nu Skin , díky kterému nejsem tolik unavený a mám energii na své koníčky.