eso123

Umí velvyslanci cizího státu česky?

Když jdu navštívit či píši email či dopis na velvyslanectví cizího státu v Praze, bude se mnou velvyslanec komunikovat v češtině? Umí dobře česky?

Nejlepší odpověď
fcoop

Nepotřebuje umět.Má na to lidi.........­........měl by mít.

A docela pochybuji,že by ses dostal až k velvyslanci.

Obecně – umět mluvit a rozumět anglicky – to bude samozřejmost.
Na rozdíl od češtiny – ta není z různých důvodů „světový jazyk“.

Další odpovědi
anonym

Některý umí, některý neumí…
😉
To ale není důležité – pro vyřizování komunikace v češtině ´má lidi´ – tlumočníky, překladatele…

petra15

Ano, melo by to tak být…:-)

Nuk nuk

Není to jeho povinnost, musí pouze ovládat jazyk, kterým bude komunikovat (pověyšinou angličtinu), ale obvykle si najímají překladatele a tlumočníky. Pokud umí, je to pro něj samozřejmě výhoda.

Pokud jde o dopis na velvyslanectví, je možné jej napsat česky. Velvyslanci si jej nechá přeložit do svého jazyka.

Emefej

Velvyslanec s tebou komunikovat asi nebude, ale ten úředník, který to bude vyřizovat, česky pravděpodobně umět bude.