leachim

Ukol nechápu pomůžete?

1:Co je to tíhová síla a ve kterém bodě těleso působiště?
2:Kdy mění síla rychlost tělesa a kdy zakřivuje trajektoriji?

Doplňuji:
Moc děkuju za první odpoveď a s tou druhou si nevím rady :(

Nejlepší odpověď
Michal Kole

tíhová síla, je síla kterou těleso (hmotnost * gravitační zrychlení)je přitahováno k zemi a působí v těžišti tělesa

Asi když se těleso zároveň pohybuje (vychyluje z dráhy)

např. vystřelíš z pušky, tak nějakou milisekundu kulka letí rovně a pak začne dráha nabírat tuším, že parabalicky, protože začne působit zemská přitažlivost.

mosoj

Trajektorii zakřivuje gravitace ( také síla) při vodorovném vrhu.
Rychlost tělesa se mění při pohybu rovnoměrně zrychleném nebo při volném pádu.
Pokud působí síla opačným směrem jde o pohyb rovnoměrně zpomalený. V obou případech se mění rychlost tělesa působením síly.