nikča20

Úhlopříčky v obdelníku svírají úhel 48stupnů delší strana měří 1,2m. Vypočtěte délky úhlopříček a délku kratší strany.

Nejlepší odpověď
anonym

Tys nebyla ve škole? To máte ale divné kantory, že Vám dávají úkoly z učiva, které jste neprobrali.
Vezmi si kružítko, tužku a papír a zkus si to namalovat v poměru 1:10. Snad asi s tím poradíš a spočítáš to.
Znovu zdůrazňuji: Odpovědi.cz nejsou další z vědomostních stránek pro lenochy a nedouky. Školních webovek tu máte dost, tak to netahejte ještě sem!

Další odpovědi
www

Také pro tebe platí všeobecné odpovědi zde:

Zdroj: www.odpovedi.cz/o­tazky/prosim-pomoc-3x-2y-6-viz-vice

Michal Kole

v trojúhelníku z leva nebo z prava na kratší straně si uděláš výšku, která je rovna polovině delší strany 1.2 /2 = 0,6 a rozdělil se ti i úhel na tudíž novýá úhel má jen 24°

goniometrickou funkncí tg (protilehlá ku přilehlá odvěsna) si zjistíš odvěsnu (musíš ještě použít vyjádření neznámé ze vzorce)trojúhelníka vyjde 0,26 a to vynásobíš 2 protože máš defakto 2 trojúhelníky když jsi si ho rozdělila výškou.
to vyjde 0,52

délku úhlopříčky zjistíš jednoduše pythágorovou větou odmocnina (¨1,2^ + 0,522 a vyjde 1,3

když si to narýsuješ v nějakém měřítku tak ti to + – vyjde, záleží jak moc zaokrouhluješ a jak přesně rýsuješ

před řešením každé geometrické úlohy se dělá náčrtek, kde zvýrazníš co znáš a co potřebuješ vypočítat.

Alesh

Nauč se kozinovu větu: Lomikare, Lomikare … 🙂