Avatar uživatele
anonym

Udělal dobře Kryštof Kolumbus, že objevil Ameriku pro Evropu?

Tak jinak! Bylo by dobře, kdyby neexistovala Amerika a vše co z té zemi pochází? Agneta to mírně popsala a dávám ji zapravdu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Agneta, gecco před 3124 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
setapouch

Ano, udělal dobře, že ji znvovuobjevil. Bez toho by dnes jeho jméno nikdo neznal.

Nebýt Ameriky, konkrétně USA, nejspíš by zde dnes lidé mluvili německy s Slovensky. První světová válka by dopadla vítězně pro Trojspolek. A i kdyby ne, tak by zcela nepochybně vítězstvím Osy dopadla druhá světová. Takže já jsem za to rád.

Upravil/a: setapouch

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Objavenie Ameriky posunulo človeka v jeho vývoji dopredu. V tomto zmysle Kolumba, ktorý pre vtedajší svet „objavil“ Ameriku, možno hodnotiť kladne.
Ale následky voči pôvodným obyvateľom i voči ostatnému svetu odvtedy až do dnes, aj vďaka tomuto objavu už vďaka stredovekej Europe a potomkov kolonizátorov už nemožno v mnohých prípadoch až tak kladne hodnotiť.
Odpoveď na otázku môže znieť aj ano, aj nie. Záleží to od uhla pohľadu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
štamgast

A ty si myslíš, že by to snad nebýt něj nikdo neobjevil?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Nejvíc je mi líto těch domorodých Indiánů, kteří přišli o život, domov, kulturu a řeč:D
A o tom zamořování celého světa kokakolou, fastfůdem, atomovým zářením a válkami ani nemluvě:DDD https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Rr8ljRgcJNM

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Samozřejmě je mi líto domorodých indiánů, ale tak mě napadlo, že bychom třeba nikdy neviděli Velký kaňon. Nádhera. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ameriku objevili Vikingové chlapče,pak Americo Vespucci spolu s Kolumbem.
http://www.li­deazeme.cz/cla­nek/ameriga-vespucciho-nezaslouzena-slava
http://www.roz­hlas.cz/dvojka/sel­fpromo/_zprava/ob­jevil-amerigo-vespucci-ameriku--1465942

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Agneta

Setapouchu > k tomu tvému „nejspíš“: a co kdybychom nechali odhlasovat, jestli by to lidé chtěli – mít 60 000,–Kč netto/měs. :DDD
Nevím o tom, že by Polabští Slované žijící v Německu chtěli mít zase svoji samostatnost…jako v letech 500 až 1100, a že by se chtěli připojit k Česku… :DDD

před 3124 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

My jako obyvatelé Protektorátu bychom neměli 60 000 měsíčně. Malá část z nás byla určena na převýchovu, většina za Ural do lágrů. Český národ měl být trvale vyhlazen.

před 3124 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

Protektorátu tenkrát před sto lety?
Jen je mi divné, že nenahnali Čechy do války proti bolševikům, a že si mohli oproti německém obyvatelstvu lépe žít – v míru:DDD
Ty tvoje komunistické lži. Dnes je zařazuji do levičáckých. (k nějakému vyhlazení by měli nejlepší možnost právě za války) Moc nepřemýšlíš, a všemu naletíš:DDD

před 3123 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Nejsem si jistý, že chápu, o čem mluvíš.

před 3123 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

Těžko říct…Amerika má určitě dnes, po tom všem bolu (války, přes dva milióny obětí…) i pozitivní stránky, jaké? > to teď narychlo nevím (což nesvědčí právě v jejich prospěch, že:DDD).

před 3124 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ti tvoji vikingové Ameriku objevili pro Evropu? Vrať se trochu do historie a potom tlachej.

před 3124 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

To jsou pak dvě otázky,těžko na to odpovědět.

před 3124 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Kdybys pochopil tu první, nemusela být druhá!

před 3124 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Pro Evropu né,ale pro svět,chudáci indiáni.

před 3124 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek