Avatar uživatele
dagry

Ucpaná žehlička

Nemáte někdo nějakou dobrou vychytávku jak odstranit v napařovačce ucpané otvory od škrobu? Ale tak abych nepoškrábala povrch žehličky.
Doplňuji:
Miroslave nejsu debil, abych tam lila škrob. Já škrobím prádlo. Před žehlením ho nakropím a jak žehlím tak to horké s tím vlhkým škrobem mi ucpe ty otvory. Víš??? Já to mám totiž naučené z domu, že některé druhy tkanim jsou lepší naškrobené, ale bohužel dnešní moderní žehličky na to nejsou uzpůsobené. Takže je mi jasné, že na toto prádlo jedině žehlička bez otvorů a je po problému.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: dagry

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Losos před 5144 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

No pokud by nepomohlo to co radí Miroslav,tak já bych asi vyzkoušela přípravek na čištění sklokeramických ploten,ten určitě nepoškrábe,

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

By mě zajímalo, co dělá škrob v žehličce??? Ten se tam nedává.
Pokud však myslíš vodní kámen, prodávají odstraňovače vodního kamene-dacal… apod. nebo ocet nebo citronovou kyselinu do vody.
Pokud odstranit mechanicky, tak každou dírku prošťorat jehlou.
A doporučení, lít jen a pouze destilovanou vodu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Položte žehličku do (pouze žehlící desku) do
vlažné vody a nechte škrob změknout ( něco se i rozpustí). Potom pouze mechanicky jemným kartáčkem nebo hadříkem. Měkký kartáček to nepoškrábe. Můžete zkusit i jenom silný proud vody ( po tom rozmočení).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pety2015

No mne se to také ucpalo a následně jsem to ještě čištěním ten povrch úplně oddělala tak jsem koupila novou https://www.lev­noshop.cz/zeh­licky/zehlicka-tristar--keramicky-povrch--tmave-modra-barva-2000w/

Nový příspěvek