Rebeka S.

Učí se lineární kombinace vektorů už na gymnáziu, nebo až na vysoké?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Justin1

Na vysoké

S tímto pojmem jsem se setkal už na gymnáziu, ale to nemusí nutně znamenat, že ho do své výuky zahrne každý učitel matematiky na každém gymnáziu, aby splnil rámcový vzdělávací program. Každopádně lineární algebra s takovými pojmy jako vektorový prostor, lineární obal souboru vektorů, lineární závislost a nezávislost souboru vektorů, báze a dimenze vektorového prostoru a podobně je typická až pro vysokou školu, i když některý středoškolský učitel může nějakou část této látky propašovat třeba do volitelného matematického semináře.

paul1

Na vysoké

Dochy

Na gymnáziu

Myslím, že na střední. Ale na podrobnosti už si nepamatuju.