reika

U vysavače nejde mokré vysávání

Zdravím všechny. Chci vyčistit koberec mokrým vysáváním ( vysavač ETA MARINER), a nejde mi spustit čistící prostředek, má vycházet z hadičky na vysávácí trubici. Motor jde, pumpa svítí – a čistící prostředek zůstává v nádrži. Hadičky jsou průchodné… Poradíte mi, prosím, co s tím? Děkuji.

Odpovědi
elkon

Že pumpa svítí ještě neznamená, že se točí a že čerpá. Je potřeba to prověřit, pak také prověřit trysku, hadičky se většinou neucpou s ohledem na jejich průměr.

reika

elkon = jak zjistím, že se pumpa točí a čerpá? Ona jen „bzučí“…

elkon

Šikovného chlapa, který dokáže vysavač rozebrat a pak to prohlédne. Nebo to zkuste sama. Když „bzučí“, může být motor zaseknutý, pokud by takto byl zapnutý delší dobu, může se spálit.