Mirdas

Co je nejlepší na čištění koberců ?

Opravdu se nezajímám o drahé vysavače.
Zajímá mne zcela „normální“ jak a čím dokážete co možná nejlépe vyčistit i zastaralý koberec s nízkým vláknem ?

Odpovědi
mosoj

Prášek Kobosan + vysavač.

Vysavače na mokré vysávání se dají také půjčit. Běžně si jej půjčuji , za 200 Kč na den.
Doplňuji:
http://www.srov­nanicen.cz/q/VOR­WERK%20KOBOSAN/

Vysavač stačí ten co máš doma !!! Nepotřebuješ Vorwerk !!

zzzzz

Čistím ručně:-) Nemám žádný, úžasně drahý superstoj:-) Záleží jaký koberec na světlý používám Persil rozředím ho a tou pěnou to vyčistím. Na barevné používám Vulajt na praní (nevím jak se to přesně píše), na skvrny monteráček. Předtím jsem používala tep suchá pěna, ale už nejde sehnat.
Koberec vždy ručně vydrbu kartáčem nebo houbou a pak ho vodníkem propláchnu, vysaju do sucha a je ta dřina za mnou 🙂

Pepa25

Jednou za čas si půjčuju vysavač na mokré čištění – ideálně v létě na dopoledne, posledně to bylo z OBI asi za 250 Kč ..

javurek

Pokud to nejde vydrhnout horkou vodou a jarem, tak to většinou už lepší nebude. Já na takové Koberce většinou volám „odbornou pomoc“. Třeba u http://www.cisteni-kobercu.com/ zaplatíš cca 300 Kč. A máš koberec skvěle vyčištěný. Lepší řešení jsem doteď nenašla.

tanule

Já jsem zatím vždycky vyřešila problém s tímhle http://www.oba­lyat.cz/435-prostredky-na-koberce zatím asi nejlepší čistič který jsem kdy našla. :) Samozřejmě to není 100% dokonalé, ale je to to nejlepší. A na bílé se dá ještě použít savo.