athboy

U pánského svetru jsem narazil na velikost M 48/50. Vím, co znamená M, ale co pak znamená 48/50?

Nejlepší odpověď
marci1

Velikost 48/50 je údaj , který znamená cca polovinu šířky hrudníku (cm). Čísla uváděná ve zdroji jsou pro svetry a bundy.

Zdroj: http://www.ta­bulkavelikosti­.cz/bundy

Další odpovědi
zzzzz

Každý výrobce označuje jinak. Je třeba se podívat přímo na stránky výrobce. Mi někdy pasuje S, někdy XL. Některý výrobce uvádí pouze jednu univerzální velikost, někdy jsou uvedeny velikosti dvě, např. u riflí. Tam se uvádí u některých značek šířka i délka. Tak je to možné uvést i u svetrů.

suaeda

V číslování velikostí textilu je docela slušný binec. Dříve než jsem přišla smršť textilních výrobků z Asie tak jsem dělal ve fabrice, která vyvážela do celého světa a tam jsem se setkal s různým značením velikostí. Jak správně odpověděla nejen <marci1> původně byla velikost 48 poloviční obvod hrudníku. Každý stát (Německo, Anglie, Francie a Amerika) má trochu odlišné číslování. Např. Němci mají také číslo 97, 103, 26 což je prodloužená vel. 47 či 53 nebo zkrácená 56. Také Amíci mají trochu odlišné míry S, M, L, XL než jinde. Viz podívejte se např. zde:
http://www.tom­print.cz/ceni­ky2/velikostni-tabulky.pdf
Pokud si nebudete jistý jakou velikost tak doporučuji aby Vám někdo tričko přiložil na záda a porovnal. Ale vůbec nejlepší je výrobek rovnou vyzkoušet.

isteron

Čísla 48 / 50 sa používali na označenie oblečení pred príchodom amerického označenia v našom domácom textilnom priemysle . Je to presnejšie číslovanie, bohužiaľ sa už málo používa. Veľkosť 48/50 je pre dospelého chudšieho, až normálnej postavy. Také číslo som nosil vo veku okolo 30 rokov. Teraz v dôchodkovom veku už musím 56/58. Niekde by sa dalo ešte na webe nájsť staršie tabuľky od našich výrobcov. Alebo v solídnom klasickom obchode, ktorý nepredáva len čínske a iné turecké šmejdy.