SonsyMite

Toulavá zvěř

Proč se někdy lesní zvěř potuluje kolem jednoho místa, ať už je to na náměstí nebo u lesa? Např. muflon u Zdounek. Neustále se tam potuluje u elektrárny. Dnes sme tama jeli s rodinou a když jsme se k tomuto místu blížili, tak jsem řekl, že tu pobývá již zmíněný muflon a že ho tu vidělo více lidí. A on najednou stál před námi. Kousek jsme ho pronásledovali a odjeli. Je to jenou kvůli hladu?

Nejlepší odpověď
www

V našich podmínkách se tato zvěř zdržuje poblíž určitých míst, zejména v zimních podmínkách, díky potravě i mimo své teritorium !! (Pro zastánce teritoriálního chování zvířat)
U dominitantních samců je obvyklé, že si ochrání svůj zdroj před ostatními jedinci.
Studium

Další odpovědi
Drap

Téměř všechna zvěř má svůj určitý revír, své teritorium. Některá zvířata menší, jiná větší a v různých časových intervalech se tam vrací. Má už zažité že na určitých místech najde věci, které jí z nějakých důvodů vyhovují.Takto se nechovají jen zvířata, ale i většina ptáků a ryb.

venkovan

Nevím, zda výraz „toulavá“ je pro volně žijící živočichy správný. Víc „toulavý“ je vhodný pro chovaná zvířata v domácnostech či hospodářských chovech, která otíkají a zas se vracejí.
Jinak je to to samé jako u lidí. Máme svoji oblast ve které se pohybujeme. Kde máme dostatek potravy, možnost pro rozmnožení a i ukončení svého života. od volně žijících živočichů jsme jen víc mobilní, a do cyklu života vkládáme ještě putování na dovolenou.
Takže třeba zajíc má životní prostor okolo3 km2, srnčí podstatně větší, vysoká, jelen apod., ještě větší, blecha jen na tom svém hosziteli a případně při přestupu na jiného region mění.
Teritorium zvěře dobře ovládají predátoři (tedy i myslivci). lovená, štvaná zvěř se v kruhu vrací zas na začátek