Radeks1331

Jakou televizi byste volili do 10 tisíc?

Zdar. Jakou televizi byste volili do 10 tisíc? Chtěl bych něco většího (samozřejmě: D), ale jde mi také o ten poměr s kvalitou, aby ten obraz nebyl špatný na úkor velikosti. Vybírám podle recenzí na Heuréce a https://vas-pomocnik.cz/te­levizory/ a neumím se celkově rozhodnout. Umíte mi někdo relevantně poradit? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

tuto: https://televi­ze.heureka.cz/sen­cor-sle-55u01tcs/

úhlopříčka 140cm
luxusní rozlišení 3840 × 2160px
úsporné led LED podsvětlení
tenká a lehká, nechybí podpora nového vysílání DVB-T2 a kodeku HEVC

toto doporučení platí v květnu 2018, pokud už od té doby uplynulo pár měsíců tak jej už neberte v úvahu, na tomto trhu se situace velmi rychle mění.

Další odpovědi
Kepler

Především mi chybí informace, z jaké vzdálenosti bude TV sledována. Od toho se odvíjí vše další. Nemá smysl pořizovat si přístroj s vysokým rozlišením, když ho budu sledovat z 1,5 m. Pro tyto účely (i s využitím jako monitoru k PC) naprosto stačí 32" úhlopříčka (81 cm) s tím nejmenším rozlišením HD ready.. Násobek pozorovací vzdálenosti k úhlopříčce by měl být cca 1,5. U větších obrazovek je samozřejmě nárok na rozlišení větší, 4K snad jen u těch největších. Jinak je to celkem jen akademická debata, protože běžné televize v HD rozlišení budeš moci přijímat jen za úplatu, jak to tak vypadá. Jinak by samozřejmě něměla chybět certifikována schopnost přijímat signál v již zaváděném novém formátu DVBT-2 HEVC 265. Kupovat tzv. „chytrou TV“ nemá smysl, pokud vlastníš PC s internetem. Co se týká značek výrobců – vždy je to sázka do loterie.

Petrahrib

Přesně tak, nevybírej televizi podle toho aby byla co největší :). Ber to v širších kontextech. Podívej se např. sem, https://www.a­recenze.cz/test-televizoru/ kde máš kromě výběru i rady jak vybrat a třeba zmíněné vzdálenosti je tam věnována samostatná kapitola.

anonym

pokud by pro vás byla důležitá funkce HbbTV (prakticky možnost prohlížeč archivy pořadů přímo na TV přes internetové připojení) pak některý z těchto, na prvním místě opět nejvýhodnější sencor https://televi­ze.heureka.cz/f:12238:­133-;12241:143799­1;18091:1;22255:3526496;­p:-11500/?o=4

autacek

Jako cena dobrý, ale recenze typu:
„hrozný“ rozmazaný, neostrý obraz
nečistý, zastřený, zahuhňaný zvuk
mě utvrdila, že není radno důvěřovat neprověřeným značkám.

anonym

rozhodovat se jen podle značky musí lidé, kteří nemají dostatek technických znalostí.

anonym

kdo si k TV nekoupí externí reproduktory a nechává zvuk jen na těch vestavěných plkáčích si stejně kvalitní zvuk nezaslouží … samozřejěm je třeba koupit kvalitní repro, to je řekněme tisícovka navíc, stačí třípásmové geniusky a hned to hraje skvěle

anonym

další poznámka byla k rozmazanému obrazu, všimi sis že to má rozlišení 4K ? rozmazaný obraz mají všechny televize když na nich pustíš video v rozlišení DVD, to není problém obrazovky ale jelita které neumí sehnat kvalitní zdroj videa alespoň v rozlišení fullhd ideálně pochopitelně rovnou 4k (sbohem dvd, vítej bluray)

Kepler

Že je někdy nekvalitní obraz, za to přístroj většinou nemůže. Co se týká zvuku, co asi můžeš čekat od těch šeptátek, co mají zabudované i ty nejdražší televize? Já to mám hi-fi, protože využívám zesák + bedny. Někomu stačí dokoupit jen soundbar za pár stovek.