kapka

Jaký vybrat televizor pro PS4?

Hlavní kritéria jsou, aby se na ní daly hrát bez sekání a jiných potíží hry, aby tam šel YouTube a dal se pustit film z flashky nebo neceho takového. Jinak je to asi jedno. Na filmový obraz nebo zvuk jsem nenáročný divák. Co jsem tak už koukala, tak je prý dobrá značka Sony. A pod deset tisíc se asi nedostanu. Nebo ano? Televizím fakt nerozumim, mame doma jeste „bednu“ a nemame žádné zařízení na přehrávání filmu. Kromě tabletu teda. :) Chci udelat radost dětem. Koupila jsem jim ps4 a ted koukam na netu, ze to pry na TV za tri tisíce nepoběží, prekvapko. O.o

No tak to se někdy podívejte na různá fóra nebo do recenzi, kde se to řeší. Koukala jsem na ceny doporučovanych TV a tuším, že nejlevnější byla za 12tis. Ale většina jich už nebyla v prodeji.
A ptala jsem se v prodejně a TV musí mít 100hz. 50hz pry nestačí. Na fórech se tedy řeší ještě další věci. Ale to už jsou třeba nějaké detaily, aby ta hra byla úplně super.
Že jsou dobrý i Samsung a LG, to je možný, taky jsou tam zmiňovaný.

Nejlepší odpověď
cochee

Já se v PS moc neorientuju, ale vzhledem k tomu, že je to v podstatě počítač a na druhou stranu dnešní TV se kromě toho, že umí i přijímat TV signál, neliší od běžného PC monitoru, který nikdy nezpůsobuje sekání obrazu (to vždy způsobuje nedostatečný výkon grafické karty v počítači), tak jediné kritérium pro to, aby TV s PS4 fungovala, je, aby TV měla HDMI konektor, protože PS4 má jen tento obrazový výstup. Doufám, že to později někdo z kolegů potvrdí.

Po doplnění: jo, řešívají se frekvence a input lagy, ale víš co? Nejlepší je vzít ten pleják pod rameno a jít to do obchodu vyzkoušet.

Další odpovědi
briketka10

Záleží na tom jaké je to PS4 v článku se píše o Sony.
Pro připojení k TV na Playstation 4 slouží jen a pouze HDMI konektor. Tedy PS4 připojíte jen k novým TV s HDMI konektorem. Ostatně používat tuto našlapanou herní mašinu na starých CRT TV bez HD rozlišení by bylo hodně stupidní vyhazování peněz. Nativním rozlišením Playstation 4 je full HD 1920×1080 bodů, ovšem žádný problém není ani připojení k výprodejovým zastaralým TV s rozlišení HD ready.
Zdroj : http://playsta­tion4konzole.cz/26/ps4-konzole/playstation-4-recenze-herni-konzole/

Já si koupila Thomson za 7.890 – Kč
Už není v prodeji na něm by PS4
jistě šlapalo.
http://televi­ze.heureka.cz/thom­son-40ft2253/speci­fikace/#secti­on

iceT

Podpořím cochee, je to tak jak jak píše, je jedno jaká bude, hlavně musí mít vstup pro ten kabel.

BANAN93

Myslím že teď jsou lepší značky LG a Samsung na televize

gecco

Na značce nesejde…
😉
Pokud jde o videa z YT (netu obecně) či flashky – to přehraje každá TV s patřičným vstupem (pro net RJ45; pro flashku USB – ale pozor na to, jestli TV umí přehrávat z flashky videa nenahraná v této TV).
___
Pro hry je nejpodstatnější doba odezvy – vybírej s 5 ms a méně, k tomu co nejvyšší kontrast a jas (ideální je IPS)…
😉

anonym

Naší babičce jsme se s rodinou skládali již na LCD televizi. Nemuseli jsme ani nikde lítat do obchodu, stačil nám internet a jedna stránka https://led-televize.produk­ter.cz/

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Mc Merkurion

to jsou ty dárky pro dárky…