maruš

Těhotná v autě.

Je pravda,že se těhotná žena nemusí v autě poutat?Že by při případné kolizi pásy dítěti ublížily?Popřípadě jaký je to paragraf.Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
hanulka11

http://www.au­tomobily-nahradnidily.cz/?st=clan­ky_detail&id=24&jm=­Pou%9E%EDv%E1n%ED+p%E­1s%F9+u+t%EChot­n%FDch+%F8idi%E8ek

Další odpovědi
meTTax

Musíš. Jediný, kdo nemusí mít za jízdy připiutaný pás je , a to podle §6 odst. 2, písm. a), b), a c) je

  • řidič při couvání
  • řidič, který nemůže ze zdravotních důvodů
  • řidič vozidla bezpečnostních sborů, ozbrojených sil a vojenského zpravodajství při plnění služebních povinností.

Možná by ti lékařský posudek vypsali, aby jsi se nemusela poutat, avšak jak bylo uvedeno výše, je to mnohem bezpečnější s pásem i v těhotenství.
Doplňuji:
zák. č. 316/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích,

venkovan

Je otázkou, zda v případě nehody pás dítěti ublíží víc než když řidička není připoutaná.
Co je pravděpodobnější?
Co vím, tak moudré budoucí maminky se poutají i ve vysokém stupni těhotenství, jen si popruh dávají tak, aby nešel přímo přes břicho. Těhotný nejsem, ale občas si ho taky shodím pod břicho. Takže to jde.