honza19hk

Tažná síla 45,4 kN kolik je to tun?

Když je Tažná síla 45,4 kN kolik je tun? Jak to jednoduše spočítat-Existuje na to nějaký vzorec??
Doplňuji:
Oprava -rozpínací síla

Nejlepší odpověď
Hlada

Tuna není jednotkou síly, takže to nelze převést. Starší jednotkou síly je kp.
1kp = 9,80665 N
Síla 45,4 kN je 4630 kp.

Další odpovědi
mosoj

1 N = 0,10197 silového kg
1kN = 0,10197 silové tuny

45,4 kN = 45,4 × 0,10197 = 4,629438 silové tuny

Michal Kole

Já se to pokusím vysvětlit, jak k tomu mosoj došel.

45,4 kN si převedeme na Newtony tak, že to vynásobíme 1000 (kilo = 1 Newtonů), tedy 45400 N
Hmotnost ze síly dostaneme, když sílu vydělíme gravitačním zrychlením, to jes v zeměpisné šířce České republiky (www.czech.cz) 9,81 kg.m.s-2.

45400/9,81 = 4 627,9 kg.

Tuna je tisíc kilogramů, tedy převádím na větší jednotku tak dělíme tísícem

4627,9 /1000 = 4,627 t

P.S.

Pro odpovídající:

Zejména žákům ZŠ, SŠ (jestli jsem chodí i VŠ to nevím) NEPOMŮŽETE, když sem dáte jen číslo, pro ně je důležitý zejména postup jak se k číslu dojde.

Jsou učitelé, kteří hodnotí i postup a jsou ochotni přimnhouřit oči, když vidí, že žák ví jak se k číslu dojde a dají čtyřku.

Že příklad nevyjde, může být třeba chyba v desetiné čárce, špatně provedená aritmetická operace, přílišné zakrouhlení,…