kemo

Tankování vozidla

Možná hloupá otázka,ale rád bych znal odpověd.

Jak zjístím,že už nemám palivo? Vím že ručička na budíku bude úplně vlevo,ale když se blíží,tak jak poznám kolik mi ještě zbývá paliva?

A druhá otázka je ta,jak poznám kolik litrů paliva mám natankovat aby nadrž nepřetekla?

Děkuji za odpovědi

Odpovědi
anonym

Ad 1. Jedině tak, že si to vyzkoušíš – nejenomže má polohu „ručičky budíku“ každý typ jinak, poloha se může lišit i mezi jednotlivými ´kusy´. Každopádně doporučuju si sebou vozit kanystr s pár litry – a ne moc často vyjíždět nádrž ´do mrtě´. Navíc vřele doporučuju (zejména v zimě) tankovat stále do plna – jinak se ti v nádrži sráží vodní pára, což pak motoru nesvědčí.
Ad 2. Jakmile se hladina v nádrži blíží ´plné´, vypne ti tankovací pistole. Pokud tankuješ mimo běžné benzinky (z kanystru, barelu…), jedině podle ´šplouchání´.

cukrar

kemo, žádná otázka není hloupá.

  1. Jak zjístím,že už nemám palivo*** když auto zničeho nic přestane jet a nejde nastartovat..
  2. máte tam i oranžovou kontrolku, většinou je to známka toho, že je ta, 5 litrů. Jak píšou kolegové, je to potřeba vyzkoušet.
  3. Tankujte tak dlouho, až tankovací pistole sama vypne.

Krakis

…jen doplním kolegy,že tu tankovací pistoli musíš mít zapnutou na zarážku-když jí budeš držet zmáčknutou ručně,tak to poteče furt…

Alesh

Zpravidla ještě ujedeš dost km i s ručičkou opřenou o doraz nebo jak to nazvat. Novější auta mají kalkulačku dojezdu, čili na palubním počítači vidíš, kolik ještě km při zbývajícím množství paliva a stylu jízdy ujedeš. U některých starších aut máš ještě navíc kontrolku, která signalizuje, že už zbývá jen nějaké určité množství paliva, pak ale musíš vyzkoušet, kolik se na to ještě tak dá ujet. Zkrátka si natankuješ pár litrů do kanystru a jedeš jedeš, až vše vyjedeš, no a provizorně pak dotankuješ z kanystru. Jak prosté, že? 😉

mosoj

No a auto nepřečerpáš. Dřív ti dojedou peníze v peněžence nebo sama vypne plnící pistole bez tvého zásahu.
Doplňuji:
Vodní páry se v nádrži sráží určitě, ale od té doby co se do benzinu přidává povinně etanol to nevadí. Voda se v nádrži neakumuluje a ve směsi s lihem se ihned spaluje. Teda pokud ji tam nenaleje někdo litr.