Miroslavst

Tání ledovců

Není mi jané proč se zvedá hladina moře při tání ledovců,když ledovec je ve vodě a tudíž voda vytlačená je rovna hmotnosti tělesa.

Nejlepší odpověď
blesk26

Dobrá otázka. Ty, které jsou v mořích samozřejmě hladinou nepohnou. Jde o to, že údajně mají tát pevninské ledovce, které stečou řekami do moří a ty už tu hladinu čistě teoreticky ovlivnit mohou :)