jjj123456789

Proč by vnitrozemskému státu jako je ČR mělo vadit tání ledovců?

Nejlepší odpověď
Drap

Tání ledovců by nám mohlo být ukradené, ale související změny klimatu se zákonitě dotknou i nás.

Další odpovědi
anonym

Mno…
😉
Přímo by nás to jistě neohrozilo – tedy to zvýšení hladin moří, nadmořskou výšku máme dostatečnou, aby až do Česka voda nevystoupala.
Ale související změny klimatu se dotknou celé Země, tedy i střední Evropy.
A v souvislosti ze zatopením níže položených oblastí i se změnami klimatu lze očekávat migraci lidí – a ta by nás také neminula.

mosoj

To si děláš legraci ,nebo jsi se teprve probudil-a.
Tání ledovců je až důsledek globálního klimatu.

www

Poněvadž právě tímto způsobem se projevují globální změny klimatu nejdříve. Pro zbytek planety (člověka) to znamená, že je potřeba s následujícími změnami i jinde počítat (změna klimatu, změna pěstování plodin ap.) a velice rychle se na ně připravit. Na těchto změnách se totiž člověk nemalou mírou podílí.
Studium
Doplňuji:
Tedy dříve nebo později se dnešní tání ledovců projeví velmi intenzivně i na celé planetě, což se v historii Země již vědecky prokazatelným způsobem stalo dokonce opakovaně (tenkrát bez přispění člověka).

suaeda

Většina se přiklání ke změnám klimatu a dává do souvislosti se zemědělstvím. Následkem těchto změn může také současně dojít k velkým migracím lidí. Ze suchých, nebo naopak zaplavených krajin, se můžou stěhovat lidi do oblastí s příznivějšími podmínkami.

beer

K poznání těchto skutečností je potřeba alespoň malinko více se problematikou zajímat. Z toho důvodu proto jen doplním nejpřesnější odpověď uživatele www fundovanými zdroji:
http://www.czechglo­be.cz/cs/global­ni-zmena/

Emefej

Poznáš to, až se k nám nastěhuje polovina Bangladéše.