Aaron

Taky si to někdo z vás zažil?

Syndrom vyhoření? Kdy prostě na nic nemáte chuť, náladu, nic vás nebaví. Nemáte ani náladu jíst svá oblíbená jídla, a nevidíte v ničem smysl? Momenty, kdy vás unavuje neustálý „koloser“ života? Zařizovat různé povinnosti, nikdo o vás nemá zájem?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nesváděj nic na syndrom. Jediné co tě může srazit na kolena, je smrtelná nemoc.
Povinnosti patří a vždy patřily k životu. Tak už to ve vyspělé civilizaci chodí.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… no dost často, hlavně po opici …

Kepler

Ano, zažil, ale přežil. To čeká asi každého, kdo po padesátce ztratí práci a novou nenajde. Když to ale potká relativně mladého člověka a propadne apatiii, tak je to s ním moc a moc špatné.

dubraro

Jsou tři problémy/nemoci s podobnými projevy ale různým mechanismem vzniku:

  • deprese
  • vyhoření
  • chronický únavový syndrom.

Každý se léčí jinak, vždy jsou to psychofarmaka se spoustou vedlejších účinků a ev. návyková. Skutečně vyléčit se to ale nedá, jen zmírnit příznaky.

Přežívám v takovém stavu již asi 15 let. Léky to brzdí, ale i tak se to pomalu zhoršuje. Život se skládá z povinností a nepříjemností a jediná účinná pomoc je…

Zaznamenávám nový výstižný obrat „koloser života“.

zvonisek

Naštěstí ne, ale je to opravdu velmi nebezpečné, pozor! !! Lidé, kteří mají tento syndrom si často sáhnou na život. Vřele doporučuji navštívit odborníka ( psychologa, popř. psychiatra ). Nezahrávejte si! !!
sice jsem nezažila toto, ale deprese má podobné projevy, i toto je nepříjemné

Zdroj: zkušenost