Lucimia

Taky neumíte odseknout na blbé „kecy“?

Setkávám se s nimi téměř denně, když má kamarádka blbou náladu. Furt se do mě naváží (ikdyž nepřímo), třeba řekne, že já si vůbec nechodím na jeden předmět, přitom ho od minulého týdne mám splněný a už tam tudíž chodit nemusím (přitom to ona ví). Nevím, jestli mi to závidí, že ona tam jít musí, nebo to nechápu! Bavíme se o něčem a ona je tak protivná… ani nejde poopsat jak. Také nesnáším její děsné omílání ve zkouškovém období, jakou ona má VŽDY smůlu na otázky a jaké já mám štěstí!!! (přitom jsem si vybrala také často pěkně blbé otázky), ale že se nenaučí to, co má, nebo to všechno neprojede, to neřekne, že to je taky trochu její chyba… Také je schopná mi vynadat, že jsem neslyšela na jedný přednášce (na které ona nebyla), že se bude vypisovat JEJÍ volitelný předmět a že si teď zkoušku nestihla zapsat na termín, který ona chce. Přitom teď se stalo to samé mně, obě jsme měly jednen předmět, za který nám jenom měly dát zápočet, bohužel jsem nikde neslyšela ani nečetla, že by byl už zápočet vypsán, ona mi to samozřejmě také neřekla, takže zapsaná nejsem vůbec. Když jsem se jí ted ptala, jestli to věděla, tak mi přišlo opravdu blbé jí něco vyčítat, nejsem taková. Když ji řeknu svůj názor, jak se chová, tak se jakorát urazí. Prostě je někdy fakt nepříjemná, přijde mi jak když mi něco dává „sežrat“ a já nevím co. Když jí něco řeknu, svůj názor, nebo ji odseknu, tak řekne, že už mi radši nebude nic říkat, nebo se pohádáme! Nemůžu mít vlastní názor, to je vždycky zle. Tak už radši jen přikyvuju nebo dělám, že nic neslyším a mlčím. Taky to tak máte, že než vyvolávat rozbroje, že radši jdete stranou a mlčíte? Někdy mě to docela štve.

Nejlepší odpověď
BEAES

…to nebude kamarádka!!
Takové lidi přímo nesnáším!

Další odpovědi
ten který je

Já se chovám stejně tak jako Vy.Nerad se hádám.Mimochodem mám pocit,že Vaše kamarádka Vám tak trochu závidí že jste úspěšnější.Měla by si ale uvědomit že to není žádné štěstí ale Vaše snaha a píle.

Luss

Myslim, ze zalezi hodne na tom, ohledne ceho ma ty „kecy“. Kdyz jde o malichernosti, jake popisujete vyse, nechavala bych to plavat. Jsou lide, co Vas postoj neprijmou, jsou konfliktni a je zbytecne si kazit den takovou trenici, kdyz vlastne o nic nejde. Je jasne,ze je Vam to neprijemne, ale take mam dojem, ze je to od ni asi snaha plivnout jedovatou slinu. Neco jineho je se ozvat, kdyz jde o veci dulezite. Ale toto bych nechavala bez poznamky. Mam takovou kolegyni v praci a vim, ze kolikrat je lepsi delat, ze ji ani nevnimam, nez se poustet do diskuze. Je to dost neprijemne a je z toho dusno na pul dne prave proto, ze kdyz se pustim do diskuze vetsinou nakonec „prohraje“ (mysleno obrazne) ona a pak je o to horsi s ni vyjit.

Nuk nuk

I já patřím mezi lidi, kteří raději neřeknou nic a mlčí, ale jen do určité míry. Jakmile ta míra přeteče, pak jsem schopná otevřeně říct, že mi to vadí.

anonym

Souhlasim s BEAES to neni kamaradka,to je osoba na odebirani Vasi energie.

panenka

Já jsem typ člověka který se nerad hádá a raději mlčí, ale pokud mě něco na někom vadí nebo mě někdo naštve tak mu to řeknu.Tvoje kamarádka ti zřejmě dost zavídí proto se tak chová.Nevšímej si jí mysli si o ní svoje. Tvoje kamarádka si zřejmě myslí že si s tebou může vykládat jen o jejich starostech a potíží a né o tvých.

Michal

Jednoduše jí to řekněte,nedáli si říct,budete nucena přitvrdit.

Zdroj: život

ReHu

Také jsem to dřív řešila, teď vím, že je snadnější se nad ty řeči povznést. Ale to je v MÉ hlavě.

Jahoda

Já jsem také povahově něco jako Panenka. Nerada se hádám a proto raději mlčím. Avšak, když mě něco dokáže pěkně rozhodit, nebojím se říct svůj názor pěkně nahlas.. V případě Vaší kamarádky je to složité. Jako kamarádka se nechová a měla by si to začít uvědomovat. Já bych jí to řekla narovinu, že Vám její chování vadí. Nic neříkat, mlčet, přikivovat, myslet si o ní své a dál se trápit je hloupost. Z očí do očí jí vysvětlete, že se Vám její jednání nelíbí, a že by neměla řešit jen své problémy, ale i ty Vaše. Pokud je kamarádka, tak toto pochopí. Pokud nepochopí, pusťte ji k vodě. I když to zní smutně, je to tak. Většina kamarádství má hádky, ale ti co se pohádají se dají opět dohromady. TO je KAMARÁDSTVÍ. Ovšem čeho je moc, toho je příliš. Ve Vašem případě už moc o kamarádství nejde. Říct si vlastní názor je v kamarádství totiž velice důležité. Zkuste jí tedy domluvit a v klidu si s ní promluvit. Přeji hodně štěstí 🙂

NickD

Zkuste přímou cestu.
Řekněte kamarádce co vám vadí,případně proč nebo se jí pokuste vysvětli,že vás to prostě nezajímá.
Já to tek dělám a většině takovýchto nepříjemných diskusí se vyhnu.I tak ale čas od času si něco takového vyslechnu a pak dělám mrtvého brouka – nevnímám,přikýv­nu,nebo se raději začnu věnovat něčemu jinému…

lorja

Já bych si s kamarádkou sedla a o všem co mě mezi námi štve bych si s ní v klidu promluvila. Vyslechla bych si i to,co vadí ji.Jestli jste
opravdové kamarádky a na vašem přátelství vám záleží,je to nutné.

RAB

Řekněte ji: Nech mě laskavě bejt a vyřvávej se na někom jiném. A nebo se na ni ůplně vykašlete.