kapka

Jak to máte s otázkou víry?

Chci se zeptat, jak to máte vy. Jak se teď pořád mluví o tom islámu, tak si říkám, ze bych třeba mela taky začít něco vyznávat :D. Tak si predstavim ty různý náboženství, ty co znám a ted si říkám prostě: judaismus – nevím, moc neznam, žádná emoce. Budhismus – dneska docela in náboženství, bezkonfliktni, zajimavy lide s nim spojeni, ale zase emoce nic, v srdci to nějak není. Islám – emoce ano, ale jaksi jiné, než jsou potřeba k vyznávání te viry. Manitů – pekny, indiani, ale nic pro me, v srdci nic. Krestanstvi – jsem ateista, ale slavim křesťanské svátky, Ježíš super, nosí mi dárky (nebo ne?), predci byli křesťané, křesťanská společnost v pohodě, nevěřím na nebe peklo raj, ale něco presto cítím. Tak me zajímá, když se hodně soustředite, jestli to mate taky tak? :)

Nejlepší odpověď
ivzez

Jsem ateista, krestanske svatky neslavim.

Doplňuji:
Podle mne je vyznání druhotné,
základem je víra v Boha a láska k němu.
Pokud ta není, je nesmysl se přiklánět
k jakémukoliv vyznání.

—–
To je ta smazaná otázka?
Nic závadného v ní nevidím.

Další odpovědi
zjentek

Jsem ateista, krestanske svatky slavim, ale necitim nic.

já bych to rád slavil s těmi bohy, jenže voni maj zrovna mě úplně na háku, takže se nebudu vnucovat a stavím se k věci stejně tak, jako si o to říkaj ..to je fér né?
Jo a přísahám, že teda budu věřit těm, s kterými to půjde normálně božsky lidsky oslavit ;)

Pepa25

Jsem křesťan celym srdcem

Doplňuji:
To celé srdce by měli posoudit spíš jiní 😉, ale z daných možností je výběr jasný …

anonym

Jsem ateista, krestanske svatky neslavim.

Doplňuji:
Jen nechápu,kdo tu otázku před tím skryj,jaké závažnosti otázka porušovala.

(O_o)

Jsem ateista, krestanske svatky slavim, ale necitim nic.

NelieM

Jsem ateista, krestanske svatky slavim, ale necitim nic.

kapka

Ano, je to ta smazana otazka. Admin ji vrátil, protože opravdu závadna není. Jak se bude chtít komu odpovídat, to už je druha věc, je hlavně k zamyšlení. :)

Roman71

Dodatečně, jsem křesťan. Takzvané „křesťanské svátky“ neslavím :)